Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 2707
  • 4

Кам'янець-Подільська фортеця

4 липня 2016

"Квітка на камені" - так говорила про Кам'янець-Подільський Леся Українка.

"Квітка на камені" - так говорила про Кам'янець-Подільський Леся Українка. У XV-XVIII ст. це місто було відоме в Європі як "оплот християнства","вежа, зведена рукою Божою" і донині є справжнім музеєм під відкритим небом.

Існує легенда з часів турецької експансії. "Хто збудував це укріплене місто?" - спитав здивований воєначальник. "Сам Бог", - відповіли йому. "То нехай же бог і здобуває його!" - сказав турецький султан Осман II 1621р. і відступив від Кам'янця. Кожен хто хоча б раз у житті побував у Кам'янці прагнутиме повернутися сюди ще раз. Магнетизм міста полягає в оригінальному поєднанні клімату, характеру мешканців та навколишньої архітектури.

Обставини заснування Кам'янця залишаються предметом дискусії. Археологічні розкопки відправляють нас в епоху льодовиків та момонтів, а сучасні версії переконують, що центральна частина міста збудована за ознаками римської метричної системи. Першу писемну згадку про поселення знаходимо у вірменському джерелі від 1063 р. Так чи інакше, але люди віддавна оцінили очевидні переваги вигідного розташування міста. Посередницька торгівля між Сходом та Заходом привабили сюди вірменських і єврейських купців. Їх громади, оселившись у місті, створили власні дільниці. Сьогодні, маючи непоганий промисловий потенціал, місто бурхливо розвивається як туристичний центр.

Центром міського життя була ринкова площа. Власне у місті є кілька торговець, але на головній, - що називалася Польським Ринком, - на щастя, збереглася будівля ратуші. Теперішнього вигляду споруда набула 1616р., коли адміністративний двоповерховий будинок об'єднали з вежею, що знаходилась на відстані трьох метрів. 1754 р. барокових форм їй надав військовий комендант та одночасно талановитий архітектор Ян де Вітте.

Прогулянку Кам'янцем варто розбити на дві частини: огляд старого міста (2-3 год.) та фортеці (1 год.). У старому місті ви зможите побачити дивовижну архітектуру, яка пройшла крізь століття і закарбувала в собі кожну мить подій, які відбувалися впродовж століть. А у фортеці ви дізнаєтесь надзвичані історичні факти про місто і саму фортецю

Багато таємниць зберігають підвали ратуші, що використовувались як тюремні камери, для зберігання зброї, окрім того мали підземне сполучення з іншими будівлями міста. На одному з білокам'яних обрамлень зберігся надпис латинською мовою: "Скороминучий біг часу забирає все живе, кожному смертному опорою буде мужність»

Стежками