Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 1915
  • 4

Вірменський собор

18 липня 2016

Вірменську церкву збудовано у другій половині XIV століття у Львові.

Це єдиний храм Вірменської апостольської церкви в Західній Україні. Товщина стін сягає пів метра. Храм споруджено із ламаного каменю і облицьовано тесаним каменем. Купол опирається на пустотілі ребра, викладені з глиняних глечиків.

Дана конструкція є по собі унікальною. Незважаючи на перебудови добре збереглося об'ємно-планувальне вирішення старої східної частини храму, яке відобразило традиції давньоруського і вірменського монументального будівництва, що сягають Візантії. Вплив вірменської архітектури позначився на формі дванадцятигранного барабана з шатровим дахом, що вивершує середохрестя. Він виявляється в ретельному оздобленні стін тесаними кам'яними плитами з вмонтованими в них хачкарами, в рисунку сталактитового фриза над аркою центральної апсиди, що зберігся в інтер'єрі.

Останній був прикрашений властивим для давньоруських пам'яток фресковим розписом (XV століття), фрагменти якого були відкриті в 1925 році на відкосах ніші південного вікна. Окремі архітектурні деталі, епітафії та скульптури свідчать про вплив готики, ренесансу й бароко.

Інтер’єр храму нагадує Схід: різьблені зображення на каменях, фрески на відкосах, фрагменти розпису, який є найстарішим у Львові. Мозаїка і розписи на стінах ХХ століття у стилі модерн. В радянський час Вірменський собор був закритий. Спочатку тут знаходилося фондосховище Львівської картинної галереї, а з 1953 року — музею імені Леніна. В січні 2000 року церкву повернули вірменській громаді. 6 січня 2001 року було звершено перше богослужіння, а 28 травня 2003 року собор освятив католикос всіх вірмен Гагерін ІІ.

Стежками