Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 2349
  • 4

Одеська опера

22 липня 2016

Одеський національний академічний театр опери та балету — справжній діамант архітектури України.

Програма туру до Одеси

Будівля оперного театру в Одесі була створена за проектом віденських архітекторів Фердинанда Фельнера і Германа Гельмера, які за своє життя побудували в Європі до п’ятидесяти театрів. Прототипом одеського оперного театру стала Дрезденська опера.

Одеська опера побудована в стилі віденського бароко, вона гармонійно вписалась в архітектурний ансамбль міста. На театральній площі біля розкішної будівлі театру знаходиться найбільший одеський фонтан.

«Одеський театр – найкращий у світі!», – вигукнув Фердинанд Фельнер, що приїхав до Одеси з нагоди завершення будівництва. Архітектор вручив міському голові Григорію Маразлі позолочений ключ від театру. Цей символічний ключ поклали в металевий ящик і замурували біля підніжжя дзеркала на сходах західного портику оперного театру.

Одеська опера зовні виглядає розкішно та велично, але її інтер’єр просто вражає! Прекрасні галереї для прогулянок оточують глядацьку залу. Витончена ліпнина в ярусах, бокових вестибюлях і сходах, що ведуть до лож. Всі елементи інтер’єру дуже гармонійно поєднані і випромінюють розкіш. Оригінальні світильники, канделябри, бронзові інкрустації, мармур і позолочені орнаменти — все “дихає” багатством.

Глядацька зала одеської опери — найбільш вражаюча частина інтер’єру, виконана в стилі пізнього французького рококо. Зала прикрашена ліпними орнаментами з найтоншою позолотою. Головний мотив орнаменту — мушля у вигляді завитків різної форми. Малюнок орнаменту ніде не повторюється.

Підковоподібна глядацька зала театру з галереями на 1635 місць. Серед лож виділяється «царська» ложа — в центрі бельетажу просто навпроти сцени. Унікальна акустика приміщення дозволяє доносити навіть шепіт зі сцени до кожного глядача.

В основу композиції, що прикрашає стелю глядацької зали, покладено чотири картини-медальйони художника Франца Лефлера на сюжети Вільяма Шекспіра із творів:«Гамлет», «Сон літньої ночі», «Зимова казка», «Як вам це сподобається». В центрі роскішної стелі височіє ажурна кришталева люстра.

Партер, ложі бенуару, бельетаж, галереї, сходи, вестибюлі — скрізь велика кількість мармуру, оксамиту, сяючого кришталю, блискучих дзеркал та позолоти.

Цікавим фактом є те, що знамениту сцену Марлезонського балену у легендарній стрічці Юнгвальда-Хількевича «Д’Артаньян і три мушкетери» знімали в одеській опері. Саме фойє з прекрасними сходами стали живою декорацією для французького балу, на якому король рахував діамантові підвіски на плечі своєї дружини.

Сцена, площею 500 кв. метрів, — серце оперного театру. Перша театральна завіса одеської опери була також розписана художником Францем Лефлером й зображувала сцену зі спектаклю «Руслан і Людмила».

Журнал «Forbes» включив Одеський національний академічний театр опери та балету до списку найдивовижніших пам’яток архітектури Східної Європи.

Відкривай Україну