Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 2470
  • 4

Мрія з оксамиту і золота

23 липня 2016

Чернівецький академічний обласний український музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської

Програма туру до Чернівців

Чернівці — гарне затишне місто з багатою історією, цікавою архітектурою і культурною спадщиною. На державному обліку в історичній частині столиці Буковини знаходиться 706 пам’яток архітектури. Історична забудова старого міста – це цілісний, майже недоторканий ансамбль XIX – початку XX століть, відомий своїми стильними сецесійними будовами, створеними представниками віденської школи модерну Отто Вагнера.

Одним з найгарніших місць Чернівців вважають ансамбль Театральної площі (Елізабетплатц), а окрасою і ключовою спорудою в забудові площі — музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської. Ця дивовижна будівля 1905 року в стилі бароко з елементами модерну — це пам’ятка архітектури національного значення.

Австрійський публіцист Г.Гайнцен писав: “Чернівецький театр – це мрія з оксамиту й золота”.

Будівля, спроектована віденськими архітекторами Гельмером і Фельмером, які загалом спроектували близько 50-ти театрів по всій Європі. Чернівецький театр був побудований за проектом кошторисною вартістю у 600 000 крон (на той час просто фантастична сума). У якості скульптора був запрошений віденський майстер Ернст Геденбарт, а розпис стін довірили чеським майстрам Гудячеку та Ягоді.

Інтер’єр театру вражає красою і багатим оздобленням. Оригінальні прикраси в стилі бароко, ліпний декор, мармур, вишукана золота орнаментовка, оксамит — все створює атмосферу розкоші.

Тристулкові парадні двері театру ведуть в ажурний овальний вестибюль, який гармонійно поєднаний з біломармуровими сходами на другий і третій поверхи. Гарно прикрашена зала для глядачів складається з партеру, лож бельєтажу та амфітеатру. Тут є 4 авансценні ложі та 31 ярусна.

Театральне приміщення було передано директору театру Адольфу Ранценгоферу 3 жовтня 1905 року. Тоді ж відбулось урочисте відкриття нового міського театру постановкою п’єси Франца Шьонтана «Марія Терезія». Театр відкривався як німецький і в репертуарі здебільшого були твори західноєвропейської класики: Джузеппе Верді, Ріхарда Вагнера, Йоганна-Фрідріха Шиллера.

Спочатку приміщення театру використовувалось лише для гастрольних вистав різних європейських колективів. Тут демонструвалися опери, оперети, драматичні та комедійні вистави, зінгшпілі. На сцені театру виступали великі майстри оперної та драматичної сцени Європи: Енріко Карузо, Федір Шаляпін, Соломія Крушельницька, Марія Бієшу, актор австрійської драми Моіссі та багато інших.

У 1954 році театру надано ім’я великої української письменниці Ольги Кобилянської, а в 1980 році їй встановлено пам’ятник.Протягом 1977 – 1980 років проведено реставрацію приміщення театру, після чого цей неповторний храм мистецтва пережив своє друге народження і його було занесено в список пам’яток архітектури України.

Відкривай Україну