Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 1789
  • 4

ТОП-9 помилок, які можуть змусити вас пошкодувати про відпустку

11 серпня 2016

Забути про план, надто економити і сваритися

Всі з нетерпінням чекають літа, щоб взяти відпустку і нарешті гарненько відпочити. Але іноді незалежно від того, загоряєте ви на пляжі або відправляєтеся в похід, такий бажаний відпочинок обертається справжнім розчаруванням. І замість того, щоб повернутися з відпустки повним сил, ми приїжджаємо втомленими, розбитими і вичавленим наче лимон. Виявляється, правильно відпочивати теж треба вміти. Про те, які небезпеки можуть підстерігати на шляху до ідеального відпочинку і які стратегічні помилки ми на ньому робимо, нам розповіли психолог, керівник психологічного центру Ірина Сірик і психолог, консультант Дмитро Дзец.

№1 - ПІДПОРЯДКУВАННЯ ЧУЖОМУ СЦЕНАРІЮ

Найпоширеніша причина невдалого відпустки - вибір "чужого" відпочинку. Кожна людина отримує релакс своїми способами. Один любить галасливі розваги в великих компаніях, другий, навпаки, обожнює в тиші возз'єднуватися з природою, а третій за краще подорожувати з другою половинкою в інші країни. Відповідно, відпочиває людина тільки в тому випадку, якщо вибирає свій шлях розслаблення. Тому перш за все дайте собі відповідь на питання: що потрібно саме мені, щоб відпочити? Абстрагуйтеся від пропозицій друзів, рад колег і будь-якого нав'язаного вам громадської думки. Продовжуйте запитувати себе, де хотілося б побувати, що важливо побачити і які саме випробувати, хто повинен бути поруч, скільки часу хочеться побути на самоті, без чого відпустку втрачає сенс. Відповідаючи на питання, уявляйте себе вже відпочиваючого в таких умовах. Так ви зможете вирішити, що вам найбільше підходить.

№2 - СУМНІВНІ СУПУТНИКИ

Перешкодою на шляху до ідеального відпочинку можуть стати сумнівні супутники. Йдеться, наприклад, про занадто балакучим родича або друга, який віддає перевагу пішим прогулянкам, в той час як ви таке терпіти не можете. Тому, щоб відпустка вдалася, необхідно не тільки розуміти, чого ви хочете, а й заздалегідь дізнатися у майбутніх компаньйонів про їх подання відпочинку мрії. Задумайтесь, ніж ви готові пожертвувати, а що для вас є цінним. Але найголовніше - не варто намагатися змінити близьких людей. Якщо розумієте, що серфінг - це ваше, а дружину водні розваги не приваблюють, домовтеся про роздільне відпустці. Так ви уникнете сварок в подорож, дійсно відпочинете і заодно зміцните відносини, адже подружжю іноді дуже корисно проводити час окремо.

№3 - ЗАОЩАДИТИ НАВІТЬ НА ДУЖЕ ПРИЄМНИХ РЕЧАХ

Економність - якість хороша, але часом в прагненні зберегти якомога більше люди зовсім забувають про комфорт: наприклад, цілу добу очікують в аеропорту рейсу, на який були дешеві квитки, або страждають без душа, вибравши бюджетний номер без зручностей. В результаті від відпочинку залишаються тільки негативні спогади. Щоб економія не відбилася на відпустці, подумайте, яку суму ви могли б витратити на поїздку і заздалегідь складіть список всього, що зажадає від вас фінансових вкладень. Розподіліть їх від важливого до незначного. Наприклад, відвідати музеї важливо, а ось купити сувеніри - не особливо. Розумно вкладайтеся в ті витрати, де буде максимальне емоційне задоволення. І не забувайте: любов до себе виражається в готовності дякувати себе за роботу. Жорстко обмежуючи себе в розвагах, ви погіршує якість життя.

№4 - ВВЕСТИ СЕБЕ В ТУРБОРЕЖИМ

Іноді люди прагнуть за один-два тижні відпустки встигнути переробити всі за рік справи. Поїздка на море, похід в гори, ремонт на дачі, медичне обстеження - список може бути великим. Але якщо ви плануєте кількість справ, яке неможливо виконати за тиждень, то прирікаєте себе на незадоволеність і відчуття провини. Крім того, прагнення все встигнути підвищує ризик перетворити свій відпочинок в чергову біганину. Тому оцінюйте свої можливості об'єктивно. Вирішивши, як провести відпустку, обов'язково складіть розклад на кожен день, ретельно продумайте всі деталі і, звичайно, дотримуйтеся потім цього плану.

№5 - ПЕРЕТВОРИТИ ЗВИЧАЙНУ ВІДПУСТКУ В РОБОЧУ

Відпочинок не вдасться, якщо людина не може бути відключений від роботи, нескінченно відповідаючи на дзвінки начальства і вирішуючи робочі питання. Попросіть колег не турбувати вас під час відпустки без крайньої необхідності, а найкраще скажіть, що вас не буде на зв'язку. Але обов'язково перед від'їздом виконайте всі завдання, інакше не зможете подумки відключитися від роботи. Адже коли над душею висить незакінчена справа, розслабитися складно. Якщо ж ваші думки все одно літають десь біля офісу, спробуйте внутрішньо дистанціюватися. Підтримуйте контакт з тим місцем, в якому перебуваєте: ви будете пильнувати насолоджуйтеся запахами, почуттям комфорту. Можна спробувати зайнятися екстремальними видами спорту: вони вимагають від людини максимальної концентрації, і тому ви зможете піти в власний світ і забути про різні робочі проблеми.

№6 - ЗАБУТИ ПРО ПЛАН

Відсутність ретельно продуманого плану - шлях до зіпсованому відпочинку. Якщо ви починаєте судорожно шукати квитки на поїзд в день від'їзду або намагаєтеся знайти номер в готелі на узбережжі, вже безпосередньо приїхавши на море, вас чекають розчарування. Адже квитків, найімовірніше, не виявиться, як і номерів в готелі. Місця на популярних курортах треба замовляти заздалегідь, за 1-2 місяці, а складати список обов'язкових заходів - за 2-3 тижні. Причому необов'язково робити щохвилинний план, головне - розуміти, як задовольнити свої бажання на відпочинку. Якщо ж відпустка з незрозумілих причин не радує, задумайтеся, чого вам хочеться прямо зараз, і зробіть це неодмінно! Адже чим краще ви відпочинете, тим вище буде мотивація працювати.

№7 - ПЕРЕЖИВАТИ ЧЕРЕЗ СВАРКИ

Ще одна причина розчарувань криється в сварках із супутником. Незалежно від того, хто це - друг, кохана людина або сім'я в повному складі, в подорожах можуть виникнути конфлікти, навіть якщо раніше таких не було. Так-так, спільний відпочинок - це те ще випробування на міцність. Головне правило - спокійно обговорювати всі виникаючі проблеми і разом шукати вирішення, а не вступати в безглузді дискусії. Навчіться домовлятися і, якщо необхідно, беріть ініціативу в свої руки. Зрештою, абстрагуйтеся від негативу. Закрийте очі і глибоко дихайте. Пам'ятайте: все це ви робите виключно для себе і свого відпочинку.

№8 - РОЗБИТІ МРІЇ

Хто ж не уявляв, яким чарівним буде відпочинок! Але іноді, надивившись красивих відео і картинок в інтернеті, ми зовсім забуваємо про те, що вони розраховані залучити клієнта. А реальність може не виправдати очікувань навіть при поїздці в готель 5 *. Готель може виявитися не такою комфортною, обслуговування - не таким хорошим, їжа - не такий смачною, а екскурсії - не такими цікавими, як уявлялося. Але якщо таке все ж сталося, не дозволяйте обставинам псувати вам настрій. Адже це тільки ваше рішення, закривати очі на недоліки або, навпаки, концентруватися на них. Розслабтеся, зупиніть уявний потік в голові і постарайтеся відчути момент. Це ж довгоочікуваний відпочинок, і він прекрасний самим фактом присутності!

№9 - НЕ НАЛАШТУВАТИСЯ НА ПОТРІБНУ ХВИЛЮ

Напевно, найголовніша причина розчарування у відпустці полягає в нас самих, а точніше - в нашому настрої. Деякі люди навіть дрібні невдачі приймають близько до серця, через що самі псують загальну картину. Постарайтеся думати виключно про хороше і налаштовувати себе на позитив - не забувайте, що думки матеріалізуються. І якщо прикладіть трохи зусиль і креативності, відпочинок мрії неодмінно вдасться. А будь-який форс-мажор можна перетворити на справжню пригоду, про який ви потім будете згадувати все життя.

Сегодня