Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 1598
  • 4

Переліт з пересадками: як зробити подорож дешевою та цікавою

19 вересня 2016

Подорожі з пересадками зазвичай обходяться дешевше, аніж прямі перельоти

Подорожі з пересадками зазвичай обходяться дешевше, аніж прямі перельоти. І хоча на переліт доведеться витратити більше часу, таку мандрівку легко можна зробити захоплюючою і корисною!

Обираючи складний маршрут, ви маєте можливість не тільки суттєво зекономити, але й відвідати нові місця та отримати нові враження. Головне – запам’ятати кілька простих порад і не наробити помилок.

Чому це дешевше?

Золоте правило авіації – переліт з пересадками завжди дешевший від прямого. Справа в тому, що така подорож вважається менш комфортною, а за зручність прямого перельоту пасажиру доведеться платити більше. Чим більше пересадок та довші інтервали між рейсами, тим менше вам доведеться заплатити. Як не парадоксально це звучить, але чим довшу відстань ви долаєте, тим дешевшим буде квиток.

Тож якщо ви нікуди не поспішаєте і хочете зекономити, доведеться провести в аеропорту транзиту кілька годин. Є також варіант, коли пасажир залишається у транзитному місті на цілий день або навіть кілька діб – це називається стоповер (від англійського виразу "stop over" – "зупинка під час подорожі"). Відповідно – перед вами відкривається можливість побачити ще одне місто. Але про це пізніше.

Розглянемо економію на транзитних перельотах на конкретному прикладі. Рейс із пересадкою Одеса – Київ – Відень авіакомпанії МАУ обійдеться вам у 6 тисяч 543 гривні. У столиці вам доведеться провести лише півтори години, чекаючи на наступний рейс.

До деяких пунктів призначення можна дістатися найрізноманітнішими маршрутами – вибір транзитного міста за вами. Так, з Києва до Лісабона можна долетіти через Мілан, Рим, Барселону, Прагу, Амстердам, Відень, Женеву Брюссель, Варшаву та інші міста. Спектр для мандрів широчезний!

Як оформити квиток, щоб не потрапити у халепу

Якщо ви вирішили летіти з пересадками, бажано не купляти окремих квитків на різні рейси. Дуже важливо взяти так званий наскрізний квиток, оформлений єдиним бронюванням в однієї авіакомпанії. Якщо обраний авіаперевізник не виконує рейсів на якихось ділянках вашого маршруту, він підбере вам рейси авіакомпаній-партнерів.

А тепер пояснюємо, чому це так важливо. У випадку яких-небудь збоїв, наприклад, запізнення чи скасування рейсу, авіаперевізник зобов’язаний доставити вас до пункту призначення без жодних додаткових витрат. Наступним же рейсом ви відправитеся туди, куди прямували. Під час очікування авіакомпанія бере на себе всі витрати щодо вашого харчування та, за потреби, поселення в готелі. Одним словом, ви будете впевнені, що про вас потурбуються.

Якщо ж ви самотужки зістикували рейси різних авіакомпаній, у випадку запізнення першого літака наступний перевізник на вас не чекатиме. Він про ваші проблеми і знати не буде, адже для нього ви просто пасажир, який запізнився на рейс. Тож вам доведеться купувати новий квиток в останній момент (часто за надзвичайно кусючими цінами). Ви зовсім не зекономите і витратите багато нервів.

Запам’ятайте: навіть якщо ви здатні самостійно скласти свій маршрут краще від будь-якого агентства, не ризикуйте та оформлюйте єдиний квиток. Інакше у випадку будь-яких форс-мажорів, ви залишитеся сам-на-сам із своїми проблемами.

Увага! Важлива умова для того, щоб квиток був дійсний

Багато пасажирів, знайшовши дешевий квиток з пересадками, вважають, що можуть пропустити частину подорожі і «підсісти» у зручному для них місті. Не ставайте на ці "граблі"!

Ніколи не намагайтеся подолати окремі відрізки свого повітряного маршруту іншими видами транспорту. Адже якщо ви порушите послідовність перельотів, ваш квиток просто анулюють по всьому маршруту. І це ще не все – зворотний квиток ви теж втратите!

Наприклад, якщо ви знайшли дешевий переліт за маршрутом Львів – Стамбул з пересадкою в Києві, ви повинні летіти саме зі Львова до Києва, а потім з Києва до Стамбула. Не намагайтеся пропустити перший рейс і почати поїздку одразу зі столиці – система бронювання автоматично анулює квиток в обидві сторони. Для системи бронювання ви – просто пасажир, який не з’явився на рейс. В авіації це називається правилом дотримання польотних сегментів.

Як провести час очікування

Недолік пересадок можна перетворити на чудову можливість. Ви давно відкладали якусь справу, посилаючись на брак часу? В залі очікування аеропорту часу у вас буде вдосталь, аби дописати якийсь текст, прочитати цікаву книгу, відповісти на електронні листи чи зробити ще якусь важливу роботу.

Також в аеропорті ви завжди маєте можливість спокійно походити магазинами безмитної торгівлі Duty Free і прикупити собі щось приємне і корисне.

Очікування у транзитному місті – це також чудова нагода зустрітися зі старими друзями, які там мешкають. Під час своєї мандрівки ви зможете без зайвих витрат навідатися в гості по дорозі.

Якщо ж у вас у запасі вісім годин або більше – це взагалі супер! Ви маєте можливість вбити двох зайців одним пострілом – здійснити міні-подорож до нового, незвіданого міста. Тут ви продегустуєте місцеву кухню, відвідаєте цікаві пам’ятки, прогуляєтеся вулицями, яких ніколи не бачили – і отримаєте від цього всього невимовне задоволення! Погодьтеся: пересадки – це не такий вже й недолік. Вражень від такої подорожі точно більше! Лише будьте позитивно налаштовані і ловіть можливості на кожному кроці!

Канал 24