Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 1569
  • 4

ТОП найкорисніших мобільних додатків для туристів

16 листопада 2016

Печери в скелях, водоспади в каньйонах, підземелля храмів і затоплене село.

Пошарпані паперові путівники, розмовники та словники остаточно капітулювали перед IT-технологіями. Вся необхідна мандрівникові інформація перекочувала в інтернет і на електронні пристрої. Сьогодні налічується сотні створених спеціально для туристів додатків: вони допоможуть спланувати поїздку, зорієнтуватися на місці, виручать при виникненні якихось нештатних ситуацій.

ГІДИ І КАРТИ: НА ЗМІНУ ПАПЕРУ

Завдяки цим програмам не потрібно носити стоси карт і товсті "цеглини" путівників.

LONELY PLANET. Англомовний гід, який став культовим для декількох поколінь мандрівників. Ще років 10 тому для кожної країни випускався регулярно оновлюваний томик. Зараз можна безкоштовно закачати один єдиний додаток Guides з описом півсотні великих міст. Крім путівників, можна скачати цілу купу додатків під маркою Lonely Planet - дитячі атласи, журнал, розмовники тощо. Правда, не всі безкоштовні. Діапазон цін $ 1-20. Підходить для Android і IoS.

2GIS. Безкоштовний набір офлайн-карт, навігатор по містах і довідник з контактами, який можна встановити на гаджети з Android і IoS. Є російсько- та україномовні версії інтерфейсу. Одна з вигод 2GIS - карти представлені як в двовимірному, так і в режимі 3D. Такий підхід дозволяє відразу знайти об'єкт, якщо користувач виявився десь поруч. Додаток пропонує інформацію про Київ, Дніпро, Одесу, Харків, Донецьк (а також про області цих міст). Що стосується закордону, представлені міста Чехії, Італії, ОАЕ, РФ, Кіпру.

Doroga.mobile. Путівник по Україні для ОС Android. Одна з найбільш детальних баз туристичних об'єктів (понад 12 тис.): пам'ятки, готелі, заклади громадського харчування. Оболонка програми (містить офлайн-карту, але без бази об'єктів) скачується безкоштовно. Щоб наповнити карту змістом, потрібно купити базу об'єктів (69 грн). Вона оновлюється щодня.

АВІАПЕРЕЛЬОТИ: СЛІДКУЄМО ЗА РЕЙСОМ І ВИБИРАЄМО КРІСЛО

Авіація - одна з найбільш високотехнологічних галузей. Тому вона є благодатним грунтом для створення додатків, що допомагають пасажиру на всіх стадіях подорожі.

Flightradar24. Додаток цікавий скоріше не самому мандрівникові, а тим, хто хотів би відстежувати його переміщення на літаках. Flightradar24 - веб-сервіс, який представляє на карті положення летять літаків. Якщо бути зовсім точним, то не всі повітряні судна можна відстежити. Але це вже технічні моменти. У переважній більшості випадків потрібний лайнер відшукується і відстежується. Додаток англомовний.

Отже, задавши номер рейсу, можна отримати наступні дані: тип літака і часто навіть його фото, бортовий номер і належність до авіакомпанії, аеропорт відправлення / посадки, висоту і швидкість, географічні координати. І саме для нас корисне – можна побачити положення цього борта на карті. Тривалість безкоштовного сеансу на сервісі – 30 хвилин. Потім слід пропозицію платної підписки без обмежень. Однак можна після перезавантаження сторінки відкрити новий сеанс. Для мобільних пристроїв доступні безкоштовна і платна версії ($ 4). Втім, на маленьких екранах користуватися Flightradar24 незручний. Підходить для Android і iOS.

SeatGuru. По суті – база даних авіакомпаній, що містить плани салонів лайнерів і переліки послуг на борту. Для чого це потрібно знати? При купівлі та реєстрації через інтернет є можливість зарезервувати певну крісло в салоні. Наприклад, хтось любить сидіти біля вікна, а комусь комфортніше біля проходу. А якщо політ триває понад дві години, то краще вибрати крісло, де більше простору для ніг. Найзручніші місця SeatGuru зазначає зеленим, хороші – жовтим, менш комфортні – червоним. Також на схемі позначені телевізійні екрани в салоні і туалети. Додаток безкоштовний, але тільки з англомовним інтерфейсом.

ПІДКАЗКИ: НА ВИПАДОК БІДИ

У подорожі може трапитися все що завгодно. Тому додатки, які допомагають зберегти здоров'я або вирішити якісь не дуже серйозні проблеми, ніколи не будуть зайвими на вашому смартфоні або планшеті.

Wolfram Sun Exposure. Надмірне перебування на сонці однозначно не вітається медиками. Додаток Wolfram Sun Exposure (для Android і iOS) допоможе визначити кількість часу, яку людина може провести на сонці - в залежності від типу шкіри, часу доби, місцезнаходження та ступеня захисту крему для засмаги. А також розрахує оптимальну тривалість процесу засмаги. Вартість - $ 1. Підходить для всіх операційних систем.

АПТЕЧКА. У дорожню аптечку ви рідко кладете цілу упаковку ліки. Найчастіше - платівку з пігулками. Значить, інструкція до нього напевно залишиться вдома, в упаковці. Але якби будь-яка НП в поїздці, і без правильного дозування ліків уже не обійтися. Але якщо ви закачали в смартфон безкоштовний додаток "Аптечка" (для Android), то ситуація помітно полегшується. Додаток містить понад 6000 інструкцій до препаратів.

ПЕРША ДОПОМОГА. Навіть якщо ви вмієте робити штучне дихання і непрямий масаж серця, це не означає, що готові до будь-якої НП. Тому безкоштовний додаток-довідник (для Android) з надання першої медичної допомоги обов'язково повинно бути в смартфоні завбачливого мандрівника. Воно включає в себе наступні розділи: загальні принципи надання першої допомоги; перша медична допомога при різних травмах і каліцтва; довідник телефонів екстрених служб багатьох країн; правила транспортування постраждалих.

КОРИСНІ ДРІБНИЦІ: ВАЛЮТА, БЕЗКОШТОВНИЙ ЗВ'ЯЗОК І WC

Комфорт в подорож залежить від безлічі дрібниць - щоб, наприклад, не обманули при обміні валюти або була можливість вчасно зв'язатися з будинком.XE Currency. Популярний конвертор валют. Працює практично з усіма національними грошовими одиницями. Користувачеві доступні, крім курсу, коректна назва валюти, неформальні "клички", символи-позначення, найменування банкнот і монет. Для мобільних пристроїв на різних операційних системах доступні безкоштовна і платна версії ($ 2,8).

Wi-Fi Map. Досить детальна безкоштовна карта точок доступу Wi-Fi по всьому світу. Може працювати в режимі офлайн. Додаток відображає всі доступні Wi-Fi точки в радіусі кілометра від вашого поточного розташування. Найважливіша особливість додатка - він повідомить і пароль доступу до Wi-Fi, якщо такий вимагається. Справа в тому, що Wi-Fi Map - це, скоріше, соціальна мережа, де кожен бажаючий відзначає на карті місце з бездротовим доступом, пароль до точки і коментар.

Sit or Squat. "Що потрібно людині для щастя? Побачити туалет і добігти до нього", – сказав відомий сатирик. Безкоштовний додаток Sit or Squat допоможе знайти найближчий громадський туалет (їх в базі близько 100 тисяч) в незнайомому місті. Крім того, програма дозволяє побачити фото відхожого місця, а після відправлення природних потреб поставити оцінку туалету: якщо сподобався, ставиться Sit (сидячи, з комфортом), якщо немає – використовується мітка Squat (навпочіпки). Сервіс також пропонує і іншу корисну інформацію: можливість переодягнутися, наявність пеленального столу або душа. З недоліків додатку – незручний ( до того ж тільки англомовний) інтерфейс, слабка база даних для міст пострадянських держав. Аналогічний додаток – ToiletFinder.

ДЛЯ ОСОБЛИВО ДОПИТЛИВИХ

PEAK FINDER ALPS. Цікава програма, яка стане в нагоді гірськолижникам. Погодьтеся: відпочиваючи де-небудь в кафе, на верхній станції підйомника в околицях Зельдена, ви навряд чи зможете визначити, що перед вами гора Гайслахкегель – один з найвищих піків Тіролю. Навіть знаменитий Маттерхорн не всі відрізнять на тлі оточуючих піків. А за допомогою PeakFinder Alps завдання спрощується багаторазово. Програма надасть користувачеві кругові панорамні схеми оточуючих його хребтів із зазначенням вершин (PeakFinder пізнає 25 тис. з них). Її особливості – зображення ландшафтів в діапазоні до 300 км; масштабування і повільна прокрутка; робота з гірськими регіонами на території Франції, Італії, Німеччини, Словенії та інші; можливість роботи в офлайні. Єдиний недолік додатку – його ціна ($ 35)

Pl@ntNet. Безкоштовний додаток розпізнає зображену на фото рослину по квітці, листу, стеблу або плоду. У Західній Європі Pl @ ntNet визначає 6,1 тис. рослин. Останнім часом додаток навчилося ідентифікувати флору островів і узбереж Індійського океану та Південної Америки.

СЕГОДНЯ