Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 2052
  • 4

Під Одесою є свій Стоунхендж і золоте руно з бараном

29 січня 2017

Сьогодні ми пропонуємо відправитися на прогулянку в Чорноморськ.

Потьомкінські сходи, колонада, Воронцовський маяк - одеські пам'ятки за сотні років обросли сотнями історій, а й містечка під Одесою вже мають чим похвалитися. Сьогодні ми пропонуємо відправитися в Чорноморськ (колишній Іллічівськ), який славиться своїм чистим пляжем. Дорога на автобусі від ринку "Привоз" займе не більше 40 хвилин, на велосипеді - трохи довше, зате вражень вистачить на тиждень.

ПАРК СКУЛЬПТУР. ІСТОРІЯ МІСТА В СТАТУЯХ

Одне з місць, які обов'язково варто відвідати в містечку, це Молодіжний парк. Він з'явився в другій половині XX століття, а десятки його статуй відображають багату історію регіону. Наприклад, особи козаків і гетьманів, вирізані в стовбурах сухих дерев, нагадують про воїнів Чорноморського козацтва - вони оселилися тут в кінці XVIII століття. Також в парку є скульптура дівчини з кошиками, Богоматері і свій "Стоунхендж".Молодіжний парк

ЗОЛОТЕ РУНО. ПЛАЦДАРМ ДЛЯ ЮНИХ АЛЬПІНІСТІВ

Хоча ні помітних гір, ні видатних баранів в цих місцях ніколи не було, скульптурна композиція "Золоте руно" стала однією з найпопулярніших серед місцевих жителів – особливо дітвори. Багато поколінь чорноморців піднімалися по цих схилах, тренували свої скелелазні навички і грали в "Царя гори". Але справжнім царем завжди залишався золоторогий баран, чия скульптура височить на вершині. Ще одна статуя "з античним ухилом" – дівчина з амфорами, виконана в псевдокласичному стилі. Вона символізує грецькі минуле регіону, адже тисячі років тому тут знаходилися колонії греків. Є в парку і вельми вгодований амур, який сидить на стилізованій хвилі.

ПРОРОК-ПОКРОВИТЕЛЬ ІЛЛЯ. НЕ ВБЕРІГ "ІЛЛІЧІВСЬК"

Менш ніж в кварталі від парку є кам'яна плита з рельєфним зображенням пророка Іллі – біблійного святого, відомого своїм аскетизмом, співчуттям і нетерпимістю до інших релігій. Його годували ворони, а на небо він вознісся на вогненній колісниці ще за життя. У Чорноморську святий коротає свої дні в центрі клумби перед міською радою. Місцеві жителі вважають його покровителем міста. Коли першу назву міста постановили декомунізувати, деякі говорили: "Іллічівськ названий на честь не комуністичного лідера, а пророка Іллі". Але це не допомогло.

НАБЕРЕЖНА. НАД ІДЕАЛЬНО ЧИСТИМ ПЛЯЖЕМ

Набережна Чорноморська розтягнулася над узбережжям від вулиці Пляжної до Приморських сходів. Уздовж всієї набережної встановили лавки та обладнали кілька оглядових майданчиків, одну з яких прикрасили сучасної скульптурою з чайками. Зліва від вимощеної плиткою доріжки, коли йти в бік сходів, – Приморський парк з кафе, скульптурами і майданчиком для скейтерів і ролерів, а праворуч – схил з терасою, біля підніжжя якого простягається пляж. Чорноморське узбережжя набагато чистіше, ніж одеське, і вже шість років поспіль отримує сертифікат якості пляжів "Блакитний прапор" – престижну нагороду за чистоту води і піску від Європейської комісії з охорони навколишнього середовища.

Вул. Пляжна, 33

СХОДИ. ЗМЕНШЕНА КОПІЯ ПОТЬОМКІНСЬКИХ

В кінці набережної – колонада і Приморські сходи, які спускаються вниз до пляжу і закінчуються просторим оглядовим майданчиком. Звідти вже більш скромні сходи ведуть прямо до піску. Сходи відкрили в 2014-му, але буквально з початку будівництва охрестили копією Потьомкінських. Вони дійсно дуже схожі: кажуть навіть, що чорноморські будівельники використовували креслення одеської пам'ятки, але з поваги до історії Одеси-мами зробили Приморські сходи коротшими. Там 155 ступенів, тоді як в Одесі – 192. На будівництво виділили близько 15 млн грн. До слова, сходи задумували не тільки як пам'ятка, а й як берегоукріплювальна споруда.

ДВА МАЯКИ. ДЛЯ ЗЙОМОК СЕРІАЛУ БУДУВАЛИ БУТАФОРІЮ, А ПОРТУ - СПРАВЖНІЙ

Маяк – візитна картка будь-якого портового міста. Кілька останніх років Чорноморським маяком помилково називали споруду, яку звели над обривом біля моря бутафори для зйомок серіалу "Світло і тінь маяка". Але це й не дивно, адже на вигляд він нагадував ті морські сигнальні вежі, які показують в книгах і фільмах: біля нього не тільки робили селфі підлітки, а й фотографувалися молодята після одруження.

Справжній же маяк міста, смугасту червоно-білу вежу якого можна побачити з будь-якої точки набережної, знаходиться на території одного з найбільших портів Одеської області – Іллічівського, тому просто так потрапити до цієї дороговказної зірки моряків не можна. Милуватися спорудою місцеві жителі радять або все з тієї ж набережної, або з палуби прогулянкового катера. Маяк, за словами екскурсоводів, почали будувати ще в 1965-му, а закінчили лише в 2005-му. Його висота – 19 метрів. А історія самого порту почалася в 1956-му, коли в зв'язку зі зростаючими обсягами вантажопотоків на Чорному морі вирішили побудувати ще один порт в районі Сухого Лиману на південний захід від Одеси.

Сегодня