Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 2274
  • 7

Тернопіль

Тернопіль — (з 1939 до 1944 року — Тарно́поль) — місто на Заході України, політико-адміністративний, економіко-діловий та культурний центр Тернопільської обл.

Засноване у 1540 році Яном Амором Тарновським.

До 1569 року належало до Теребовлянського староства (пізніше повіту) Руського воєводства Королівства Польського. У 1569—1772 роках вже у Речі Посполитій: у складі Теребовлянського повіту, Галицької землі Руського воєводства; у 1772–1810, 1815–1867 — центр Тарнопільського округу у складі Королівства Галичини та Володимирії, 1810–1815 — Тернопільського краю Російської імперії, з 1854 до 1939 — адміністративний центр Тернопільського повіту у складі різних держав: Австро-Угорщини, ЗУНР, ГСРС, Другої Речі Посполитої.

Тернопільська обласна рада

Географія

У фізико-географічному відношенні місто розташоване на Тернопільському плато, Подільської височини Східно-Європейської рівнини. Належить до помірного поясу зони широколистих лісів.

У історико-географічному відношенні місто розташоване у Галичині. Етнографічні межі Волині та Поділля знаходяться за 25—30 кілометрів від міста.

У давнину місто знаходилося на вигідних торговельних шляхах, за рахунок чого швидко збільшувалося. Зараз це важливий транспортний вузол України.

Релігія

Більшість тернополян — греко-католики. Другою за чисельністю в місті є православна громада, яка адміністративно розділена між кількома церквами: УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ (МП). Частина тернополян є римо-католиками.

Також у місті діють общини християн, що належать до різних протестантських течій. Існує громада язичників-рідновірів (належить до Об'єднання рідновірів України).

Музеї

У місті діють Тернопільський обласний краєзнавчий музей, обласний художній музей, меморіальний музей політичних в'язнів, бібліотека-музей «Літературне Тернопілля», галерея Тернопільської обласної організації Національної спілки художників України та Музей Івана Пулюя.

У 2010 році розпочала свою роботу робоча група зі створення обласного музею Тараса Шевченка. У майбутньому історично-культурному закладі буде зібрано, зокрема, всі матеріали, пов'язані з перебуванням Кобзаря на Тернопільщині в 1846 році (у складі Археографічної комісії на Волині), присвячені йому твори місцевих митців як минувшини, так і сьогодення, взагалі обліковано й узагальнено всі документи, пов'язані з іменем Тараса Григоровича Шевченка, що зберігаються зараз у фондах обласних державного архіву та краєзнавчого і художнього музеїв.

Музей має розміститися в історичному будинку у самому центрі міста на бульварі Шевченка, де зараз розташовується обласна бібліотека.

Від 1990 р. діє науково-пошукове об'єднання «Забуті могили».

Тернопільська обласна рада

Тернопільська обласна рада

Театральний майдан

Театральний майдан

Фонтан «Олімпіада» у Парку Національного відродження

Фонтан «Олімпіада» у Парку Національного відродження

Фонтани у гідропарку «Топільче»

Фонтани у гідропарку «Топільче»

Костел Божого милосердя і Божої Матері Неустанної Помочі РКЦ, «Східний» масив

Костел Божого милосердя і Божої Матері Неустанної Помочі РКЦ, «Східний» масив

Пляж «Riviera beach»

Пляж «Riviera beach»

«Козацький острів» у гідропарку «Топільче»

«Козацький острів» у гідропарку «Топільче»



Тури під замовлення 1