Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(096) 010-99-77(093) 607-53-09 (viber)
  • 1853
  • 4

Будинок Кочубея

15 червня 2016

Будинок, що пам’ятає українських гетьманів.

На Чернігівщині є дуже цікава історична пам’ятка — Будинок Генерального судді Василя Кочубея !

Ця споруда XVII століття чудово збереглася і являє велику історичну та культурну цінність. Це єдина будівля в Батурині часів гетьманів Дем’яна Многогрішного, Івана Самойловича та Івана Мазепи, що вистояла під час жорстокого нападу російських військ під керівництвом Олександра Меншикова в листопаді 1708 року.

Василь Кочубей та Іван Мазепа були кумами. Але гетьман закохався в одну з дочок судді Кочубея – Мотрю, і хотів свататися. Проте батько Мотрі був категорично проти цього шлюбу. Василь Кочубей відмовив у проханні Мазепі і цим спровокував втечу рідної доньки з дому.

Щастя закоханої пари тривало недовго, адже втеча доньки спричинила ворожнечу між Мазепою та Кочубеєм. Щоб помститись полковник Іскра та суддя Кочубей написали доносний лист царю Петру I, розкривши плани гетьмана Мазепи про відділення Росії від Козацької України і таємні переговори зі шведським королем.

Цар не повірив словам Кочубея та Іскри і передав гетьману зрадників. Іван Мазепа в свою чергу жорстоко помстився, обезголовивши і передавши тіла їх сім’ям. Мотря від нещасного кохання та горя пішла в монастир.

Зараз у будинку Кочубея знаходиться історико-краєзнавчий музей, що представляє багато унікальних експонатів. Та чи не найцікавішим є любовна переписка гетьмана Івана Мазепи з Мотрею.

Будинок Кочубея розташований серед прекрасного парку, що був створений на місці природної діброви площею близько 130 десятин. Кочубеївський парк теж є унікальною пам’яткою садово – паркового мистецтва XVII століття.

Відкривай Україну