Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(096) 010-99-77(093) 607-53-09 (viber)
  • 2529
  • 4

Глухів - гетьманська столиця

5 липня 2016

Одне з найдавніших міст України, яке було заселене ще з епохи неоліту – це Глухів.

Місто славиться своїми багатими архітектурними пам’ятками, соборами та будинками. У Глухові багато туристичних маршрутів, що відкриють для вас Сумську область зовсім з іншого боку. Затишні кав’ярні та туристичні пам’ятки – ось чим Глухів приваблює мандрівників з усієї України.

Глухів – одне з гарних містечок Сумщини, що має свою історію, традиції, культурне та історичне значення. Глухів є одним із районних центрів, що знаходиться на річці Есмань. Населення Глухова близько 40 тисяч осіб.

Назва міста не має однозначного трактування. Кажуть, що Глухів пішов від слова «глушина, тиша», тобто що тут не було довго густого заселення. Однак історики такий факт спростовують і заперечують. Адже з епохи неоліту відомо, що тут уже територія була щільно заселена. До наших часів збереглися залишки укріплених городищ скіфів, вони розташовані неподалік від Глухова.В історії Глухів був відомий тим, що впродовж 1708—1764років був столицею Війська Запорозького та адміністративним центром Малоросійської губернії (1765 по 1773 роки). Відомі в історії міста й такі дати: 1994 – створення Державного історико-культурного заповідника. У листопаді 2008-го року Глухві відначив 300 років з дня проголошення його столицею Гетьманщини та Лівобережної України.

Головні історико-культурні пам’ятки Глухова – це Миколаївська церква, яка була збудована майже чотири століття тому та є пам’яткою національного значення, а також духовною перлиною міста є Спасо-Преображенська церква.

У Глухові з архітектурних пам’яток варто побачити й Київську браму міської фортеці – її називають ще й Тріумфальними воротами. Брама збудована у 1749-му році, вона була дерев’яною із мостом через рів. Це була оборонна споруда, а також така собі «міська митниця», де перевіряли тих, хто хотів потрапити д міста. Висота рами близько 8 метрів, ширина – 28 метрів. Тріумфальні ворота – це суміш класицизму з виразними елементами бароко.Цікавою у Глухові є й головна вулиця – Києво-Московська, якою полюбляють прогулюватися туристи. Тут є що побачити. Вулиця починається від Київської брами та закінчується залізничною станцією.

Для допитливих у місті можна вівідати музеї та виставки. Зокрема варто побувати на виставці археологічних знахідок при Державному історико-культурному заповіднику

Стежками