Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(096) 010-99-77(093) 607-53-09 (viber)
  • 2874
  • 4

Палац графа Шувалова – старовинна загадка Черкащини

10 липня 2016

У привітному та гарному містечку Тальне, неподалік річки Гірський Тікич знаходиться палац графа Шувалова

Палац графа Шувалова знаходиться у місті Тальне, що на Черкащині. Тальне - це один із великих районних центрів області. Містечко примостилося на берегах річки Гірський Тікич та його притоки Тальянки.

Шикарний мисливський замок графа Наришкіна-Шувалова у місті Тальне було закладено ще в 1893 році. Це був розкішний двоповерховий палац у стилі тогочасних та досить популярних мисливських замків епохи Відродження. Розміщено замок посеред спеціально оформленого англійського парку. Головний фасад будівлі прикрашає графський герб.

Архітектором палацу був голландець. Замок-палац має у своїй побудові 3 башти з розкішним балконом. Стиль та оформлення замку, дійсно, переносить усіх нас у далекі часи епохи Ренесансу. Замок прикрашений оригінальною ліпниною. Внутрішнє планування також заслуговує на окрему увагу. У замку є велика зала по центру, анфілада житлових приміщень в північній частині. Все це витримано в особливо розкішній манері планування.Нині замок нині є частиною Тальнівського парку – парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення.У різні часи замком володіли родини графів Потоцького, Наришкіна, Шувалова.

У радянський час у мисливському замку було розміщено музей хліборобства. Цікаво, що музей хліборобства тут було облаштовано через те, що на території Тального було знайдено багато залишків трипільської культури. За словами істориків та науковців, трипільська культура – найдавніша хліборобна культура у всьому світі.

Нині палац графа Шувалова проходить реставрацію, і хоча туристів це все одно не зупиняє, все ж віриться, що після таких робіт палац стане ще красивішим та облюбується мандрівникам ще більше!

Варто зазначити, що в пору золотої осені мандрівка до мисливського замку набуває ще більшої загадковості та краси. Отож, поспішайте побачити старовинні пам’ятки України вже цієї осені!

Стежками