Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(096) 010-99-77(093) 607-53-09 (viber)
  • 2361
  • 4

Закарпатський музей народної архітектури та побуту

14 липня 2016

Закарпатський музей народної архітектури та побуту - музей просто неба у місті Ужгород.

Найцікавіше місце Ужгорода - Закарпатський музей народної архітектури та побуту. Або, як кажуть по-модньому, скансен. Тобто, зібрання старовинних дерев’яних хатинок, млинів, вуликів та іншої романтичної української старовини.

Порівняти закарпатський скансен з київським чи львівським неможливо - ті два набагато масштабніші. Але у Закарпатті все компактне, як і сама область. Тому відвідини цього музею набагато приємніші, ніж його колег-гігантів, - не встигає набриднути! Це один з перших на Україні музеїв під відкритим небом. Цей скансен почав створюватися в 1965 році, для відвідувачів відкритий у червні 1970 року, займає площу 4 га, розташований поблизу території Ужгородського замку. У музеї представлені зразки житла і садиб закарпатців низовинних районів (русинів-долинян, румунів та угорців), а також - горян (бойків і гуцулів). У музеї просто неба розміщені 7 садиб, 6 житлових будівель, церква, дзвіниця, школа, кузня, млин, корчма. У музеї зберігається понад 14 тисяч експонатів.

На території площею 1,9га серед фруктових і декоративних дерев розміщено понад 30 унікальних пам'яток народної архітектури ХVIII – поч. ХХ ст., які репрезентують народне будівництво і побут різних соціальних та етнографічних груп українців. В основу планування музею покладено вуличну форму сільських поселень, поширену в регіоні.

Безумовно, центральний експонатом музею є дерев'яна церква святого архангела Михайла. Прийнято вважати, що церква була побудована в 1777 році, хоча в деяких записах згадується дата 1692. Ужгородський музей під відкритим небом розташувався в самому центрі міста. Особливої неординарності йому додає те, що основна його експозиція - старовинні дерев'яні будиночки знайшли притулок під стінами давнього замку.Безумовно, центральний експонатом музею є дерев'яна церква святого архангела Михайла. Прийнято вважати, що церква була побудована в 1777 році, хоча в деяких записах згадується дата 1692. Ужгородський музей під відкритим небом розташувався в самому центрі міста. Особливої неординарності йому додає те, що основна його експозиція - старовинні дерев'яні будиночки знайшли притулок під стінами давнього замку.

Стежками