Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Великий та сміливий народе України, ми відновлюємо наші тури в безпечні місця. Кожні 10% з доходу ми відправлятимемо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ. Раді будемо кожній зустрічі з вами.
(044) 344-17-66 - (тимчасово не обслуговується)(067) 446-75-35 - Валентина
  • 1621
  • 4

Оперний театр у Львові

15 липня 2016

Оперний театр у Львові, збудований на початку XX століття за проектом архітектора З. Горголевського

Оперний театр у Львові, збудований на початку XX століття за проектом архітектора З. Горголевського. Для його будівництва, яке зайняло майже три роки, було прийнято рішення про перекриття річки Полтва суцільними бетонними перетинами. Вперше театр був урочисто відкритий 4 жовтня 1900 драматичної опери «Янек» В. Желенського, присвяченій життю мешканців карпатської Верховини. До 1939 року він носив назву Великий міський театр.

Будівля театру витримана в дусі так званого віденського псевдоренесансу: поєднання класичного стилю з елементами ренесансу і бароко. Його декор був створений при участі скульпторів П. Войтовича, О. Попеля, Е. Печа, Т. Баронча, а також художників Т. Попеля, М. Герасимовича, Т. Рибковського, З. Розвадовсого, С. Дембіцького, С. Рейхан.

Театр був закритий в 1934 році, зважаючи на економічну кризу і відновив свою роботу лише в 1939 році після проведення в його будинку Народних зборів Західної України. З 1939 року театр називався Львівським державним оперним театром, у 1956 році отримав ім’я Івана Франка, а в 1966 році – звання академічного.

Після закриття на реконструкцію в 70-ті роки, театр знову розпочав свою діяльність тільки в 1984 році. У 1996 році він прийняв зустріч президентів країн Центральної та Східної Європи.

У 2000 році на прохання творчої інтелігенції Львова, під час святкування свого сотого ювілею, театр указом президента був перейменований в Львівський національний академічний театр опери та балету ім. С.А.Крушельницької.

В даний час театр повноцінно функціонує. Його репертуар складають більше сорока опер і балетів.

Навколо Світу