Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(096) 010-99-77(093) 607-53-09 (viber)
  • 1843
  • 4

Привид замку Ходкевичів у Млинові

26 липня 2016

Перші відомості про Млинів з’являються за часів правління литовського князя Олександра

Перші відомості про Млинів з’являються за часів правління литовського князя Олександра, що подарував місто московитянину Бобру.

З 1556 р. – місто стало власністю литовського гетьмана Григорія Ходкевича. Палац у Млинові був закладений 1780 р. дочкою гетьмана Людвікою.

Разом з палацом був закладений парк садівником Д.Міклером, де було дві алеї «проспект» та «дика променада». Між кущами та деревами стояли кам’яні фігури Аполлона, Артеміди, Флори. Свого часу Ходкевич зберігав у маєтку цінні колекції рукописів, книжок, в тому числі й екземпляр острозької Біблії. Зберігалвся в палаці капелюх Наполеона і свитка Костюшка.

Перша згадка про потойбічне життя у маєтку польських магнатів Ходкевичів з’являється 1793 р. Хазяйка замку Людвіка Ходкевич одного дня почула, як стукають двері. За ними на неї чекала несподіванка – постать доньки Розалії Любомирської, яка померла у 26 років. ЇЇ голова була окремо від тіла, а через певний час родина отримала сумну звістку – їх доньку відправили на гільйотину в Парижі.

В 30-х рр. ХХ ст. привид побачила донька місцевого механіка – знову безголова пані явилась на очі людей.Тоді деякий час у палаці жила донька механіка, котрий лагодив механіку, що була у власності Ходкевичів. Дівчинка звідти ходила до школи. А ось одного разу на навчання не з’явилася. Подруги вирішили провідати дівчину, чи, мовляв, не захворіла. Перше враження подруг, справді, підказувало, що з дівчинкою не все гаразд: бліде обличчя, налякані очі, дивна поведінка.

Усе це, як пізніше з’ясувалося, — результат зустрічі із привидом. Він знову з’явився під ранок і знову у тій же подобі — тулубом із відділеною головою. За пізнішим описом фантастичного явища, його обриси повністю співпали з тими, які проявлялися майже півтора століття тому.

we.org.ua