Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(096) 010-99-77(093) 607-53-09 (viber)
  • 2132
  • 4

11 дивовижних національних парків країни

16 серпня 2016

Національний природний парк — народне надбання, на яке кожна людина має право.

Тур до Національного природного парку "Синевир"

В Україні налічується 40 національних природних парків. А літо – мабуть, найкращий час для мандрівок рідною країною.Тож пропонуємо вам підбірку дивовижних національних природних парків, які неодмінно варто відвідати цього літа.

Карпатський національний природній парк

Це територія Івано-Франківської області, а точніше – Гуцульщина.Про унікальність гуцульського краю можна говорити безконечно. Тут і археологічні пам’ятки, що мають вік 15 тис. років, і пам’ятки дерев’яного народного зодчества XVI-XIX ст., і унікальні художні народні промисли.Серед визначних природніх об’єктів значними є верхове болото Рудяк з журавлиною дрібноплідною та іншими рідкісними видами рослин, урочище Кедрувате на Чорногорі – єдине місце зростання сосни кедрової.Багатьох туристів зачаровують скелі Довбуша.У Яремчі є дивовижний водоспад "Прибій", котрий падає з висоти 12 м на фоні великих кам’яних брил, що створює надзвичайно величний пейзаж карпатської краси.Особливий дар природи національного природного парку – це джерела з лікувальною мінеральною водою.

Національний природний парк Шацький

Знаходиться на території Волинської області.Це унікальна еко-система озерно-болотно-лісових комплексів, які є найбільшими в Європі.Включає у себе понад 30 озер різного розміру і походження. Безцінною перлиною серед них є озеро Свитязь. Водойма славиться дивовижною прозорістю чистої води, лікувальними властивостями боліт та неймовірно красивими краєвидами. Тому є улюбленим місцем відпочинку не лише українців, а й білорусів і росіян. Ліси в Шацькому природному парку займають понад 51 % території. Вони наповнюють довколишнє повітря приємним запахом хвої. А ще запрошують посмакувати найрізноманітнішими лісовими ягодами та грибами.

Національний природний парк Нижньодністровський

Парк розташований на території трьох районів Одеської області в межиріччі Дністра та річки Турунчук.Ця дельта Дністра входить в перелік водно-болотних угідь, що мають міжнародне значення. До заповідної зони парку входять такі ландшафти: низинні болота, заболочений ліс, безліса заплава, ділянки з домінуванням деревних порід, водної та коловодної рослинності.Важливим елементом гирлової ділянки пониззя Дністра є плавневі озера.Велетні пелікани, граційні лебеді, незліченні малі та великі баклани, витончені чаплі, верткі болотні крячки – всі ці птахи є мешканцями Нижньодністровського НПП.

Національний природний парк "Святі гори"

Знаходиться в північній частині Донецької області.Тут розташовані унікальні крейдяні гори, де росте багато реліктових рослин. До речі, у 2008 році ці гори потрапили в Top-100 всеукраїнського конкурсу "Сім природних чудес України".На території парку знаходиться близько 129 цінних археологічних об’єктів різних часових епох: від палеоліту до середньовіччя і чимало пам’яток історії та культури.Найвеличнішою архітектурною пам’яткою парку є Свято-Успенська Святогірська Лавра – пам’ятка архітектури XIII-XVI століть.

Національний природний парк "Синевир"

Знаходиться у Закарпатській області, Міжгірському районі, у так званих Горганах.Зараз це величний гірський масив, а колись тут було морське дно.На території парку знаходяться болота зі сферичною поверхнею.А озеро Синевир справедливо вважається найкоштовнішим природним скарбом національного парку і є однією з візитних карток Українських Карпат.Ще на території парку можна побачити Музей лісу і сплаву, що є єдиним у Європі, де експонуються старовинні знаряддя праці лісорубів та плотогонів-бокорашів.

Національний природній парк "Олешківські піски"

Олешківські піски є найбільшим піщаним масивом у Європі.Розташований НПП на території Херсонської області.Це справжня українська пустеля. З оазами, барханами, гадюками і отруйними павуками. Влітку пісок нагрівається до 75 градусів.А на "березі" пустелі ви зможете побачити найбільший у світі ліс, що висаджений людиною.Цікаво, що тривалий час Олешківські піски були закритою зоною, на території якої розташовувався військовий полігон СРСР. Тепер це – популярне серед туристів місцевість, яка є справді унікальною та ще малодослідженою. Адже Олешківські піски отримали статус НПП лише у 2010 році.

Національний природний парк "Гуцульщина"

Розташований у мальовничій лісистій частині Покутсько-Буковинських Карпат (Косівський район Івано-Франківської області).Одне з найбільших багатств національного парку "Гуцульщина" – ліси. Територія парку "помережина" численними річками та гірськими потоками. Особливо відомою є мальовнича річка Черемош.Саме тут, на Косівщині, всесвітньо відомий центр етнографічної та історико-культурної спадщини України, де найкраще збереглися прадавні самобутні ремесла, промисли, традиції, звичаї гуцулів.

Національний природний парк "Сколівські Бескиди"

Парк створено у басейнах річки Стрий (південно-західна частина Львівської області).Територія "Сколівських Бескидів" — в околицях традиційних курортних місцевостей – Східниці, Сколе, Славське.Особливе значення має розташоване на прилеглих до парку територіях смт. Східниця, де в 1970 році розвідано великі запаси мінеральних вод типу "Нафтуся". Крім того, на території парку є понад 30 мінеральних джерел різної бальнеологічної дії.Панорами надзвичайної краси гір, лісів, гірських річок та джерел приваблюють туристів у будь-яку пору року.

Гетьманський національний природний парк

Створений на території Сумської області в долині річки Ворскла — однієї з найчистіших і найкрасивіших річок нашої країни.Цікаво, що територія "Гетьманського" примикає до кордону з Російською Федерацією.У НПП Гетьманський збережено різноманітні типові ландшафти Лівобережного лісостепу – від низинних заплав, сфангових боліт до реліктових корінних лісів (де вік дерев сягає 210 років).Названий НПП на честь давньої української держави — Гетьманщини.

Дермансько-Острозький національний природний парк

Знаходиться на території Рівенської області.Невисокі, але надзвичайно мальовничі Дермансько-Острозські "гори" тягнуться між Новомалином і Острогом.Територія парку багата на об’єкти історико-культурної спадщини. Адже тут розташовані такі багаті історичні об’єкти, як Острог – місто-фортеця, родове гніздо князів Острозьких, монастир заснований ними ж у Межирічі, "романтичні" руїни замку у Новомалині та інші об’єкти.На території парку знаходиться також місце найбільшого в історії бою УПА з військами НКВС – урочище Гурби.

Національний природній парк "Прип’ять – Стохід"

Простягається на території не лише українського, а й білоруського Полісся.У назві парку — дві мальовничих річки, які, крім численних озер, болі та лісів входять у заповідну територію.На території НПП "Прип’ять-Стохід" зустрічаються надзвичайно красиві і рідкісні рослини. Близько 40 видів рослин і 80 видів тварин занесено до Червоної книги України.Красива природа і цілющі озера — мабуть, найцінніше, та далеко не єдине багатство заповідної зони.Своєрідним культурним центром парку є селище Любешів. Серед визначних історико-архітектурних споруд тут є колегія піярів; побудовані у стилі бароко ворота замку XVIII століття; кляштор і костел капуцинів.

Обозреватель