Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(096) 010-99-77(093) 607-53-09 (viber)
  • 1864
  • 4

Свірзький замок

13 вересня 2016

Свірзький замок розташований у селі Свірж, що на Львівщині.

Свірзький (він же Свіржський) замок розташований у селі Свірж, що на Львівщині. Замок на перший погляд не надто складний, але там дуже красиво, чудна природа, романтична атмосфера - просто створена для художників пейзажна картина. До того ж, замок "під охороною" скель, які величають "скелями Івана Франка", начебто через любов Каменяря до цих кліфів.

Щодо дати утворення замку є деякі розбіжності, адже більшість джерел згадує 1530 рік, а от вивіска на брамі вказує 1482 рік, то ж самі обирайте на скільки старовинну споруду відвідуєте. Будівля збудована з дещо неоднозначним призначенням, адже вона виконувала й оборонну й світську функції, віддаючи перевагу все таки останній.

Замок належав знатному шляхетському роду Свірзьких, та в той час його вигляд був не такий як зараз, сучасного вигляду він здобув, коли перейшов у власність графа Цетнера, - у ХVІІ сторіччі, в той час його укріпили й перебудували. За деякими джерелами автором проекту став славнозвісний військовий фортифікатор Павло Ґродзицький, він же ж збудував у Львові два арсенали - Сенявський і Королівський.

Опісля перебудови замку він став ще більше не придатний до оборони, не зважаючи на своє вигідне положення. Тому навіть у 1648-1654 роках Свірзький замок не одноразово був здобутий козацькими загонами, ну а в 1648 році його навіть дещо спалили татари.

Наступні облоги, які випадали на долю замку йому вдалось вистояти, тому ми й маємо можливість відвідувати Свірзьку гордість і сьогодні щоправда не завжди це вдається зробити всередині, а частіше ззовні. Але це не зменшує зацікавлення спорудою.

На подвір'ї пам'ятки - колодязь і костел , збудований ще у ХV сторіччі. До того ж, з історією замку пов'язана легенда, в якій розповідається про дівчину зі замку, яка покохала ворожого солдата. Любощі їй запаморочили голову й під час одного з нападів зрадниця відкрила ворогам ворота. А після захоплення замку "коханий", не довго думаючи, кинув дівчину в колодязь, що досі зберігся на території Свірзького замку.

Стежками