Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(096) 010-99-77(093) 607-53-09 (viber)
  • 3736
  • 4

Прилуки – «маленький Париж» в Україні

13 вересня 2016

Затишне, надзвичайно охайне містечко над берегами Удаю – це Прилуки.

Затишне, надзвичайно охайне містечко над берегами Удаю – це Прилуки. Тут пахне ароматною кавою, вулиці прикрашають старовинні ліхтарі та оригінальна архітектура, окрасою є й розкішні фонтани, що були встановлені нещодавно щедрим меценатом. У Прилуках чарівним передзвоном чути старовинні собори. Це місто привітних людей, смачної їжі та цікавих туристичних маршрутів!

Прилуки ще називають містом чорнобривців. І справді, приїхавши сюди, ви побачите багато цих квітів, що оточують вулиці, площі, алеї. Тут цікаво, саме тому Прилуки внесено до одного з найкращих туристичних куточків України. За свою чудову архітектуру Прилуки отримали прізвисько «українського Парижу».

Прилуки – невелике містечко на Чернігівщині, розташоване на берегах річки Удай. Населення міста близько 70 тисяч чоловік. У невеликому місті багато туристичних пам’яток, які вартують уваги.Історики стверджують, що першу письмову згадку про Прилуки залишив нащадкам київський князь Володимир Мономах у знаменитому «Повчанні своїм дітям».

Вулиці міста прикрашають будинки у стилі провінційного класицизму. Зокрема це двоповерхові цегляні будинки багатих прилуцьких купців. Найбільші з них, які залишилися й до наших днів, - будинок Золотарьових, у якому раніше містилося громадське зібрання, а нині міськвиконком і будинок Фріда, де на початку 20 ст. розміщувався банк взаємного кредиту, до Великої Вітчизняної війни - медичний технікум, після війни - ветеринарний технікум. Все це можна чудово побачити на власні очі, помилуватися красою стародавньої архітектури.

Духовними перлами Прилук є Спасо-Преображенський собор, Іванівська церква, собор Різдва Пресвятої Богородиці, Пантелеймонівська церква.У прилуках є краєзнавчий музей. Адреса музею вул. Київська, 277. Музей надає послуги для туристів, зокрема тут відкрито такі туристичні маршрути:Маршрут « Істрія однієї вулиці» розповідає про історію виникнення вулиці Земської, знайомить з подіями, що відбувались на ній, з історичними будівлями, видатними людьми, що проживали і проживають на цій вулиці.

Маршрут ,,Прилуки – місто козацької слави” головна увага приділяється історії Прилуцького козацького полку, що проіснував 133 роки (1648-1781 р.р.), героїчним подвигам наших козаків, які приймали участь майже в усіх битвах , які вела Україна на той час. Мандруючи маршрутом цієї екскурсії туристи мають змогу оглянути всі архітектурні споруди, що залишились з доби Гетьманщини.

Оглядова екскурсія по місту «Прилуки в часі» знайомить з історичним минулим і сьогоденням міста Прилуки. Розповідає про архітектурні пам’ятки, історичні будівлі і видатних прилучан.

Щороку у Прилуках проводиться Воздвиженський ярмарок, що збирає тисячі люду з усієї України, проводяться масові гуляння та свята.

Стежками