Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(096) 010-99-77(093) 607-53-09 (viber)
  • 1682
  • 4

Старосамбірщина: мальовничий край недалеко від Львова

26 вересня 2016

Старосамбірщина – це мальовничий край, де гори пнуться до неба, у долині виблискує Дністер, а бойківський колорит ще живий у кожному, кого зустрінете

Старосамбірщина – це мальовничий край, де гори пнуться до неба, у долині виблискує Дністер, а бойківський колорит ще живий у кожному, кого зустрінете. І це все можна побачити за 100 кілометрів від Львова.

Перша пам’ятка старовинного краю – Лаврівський монастир. Думки істориків щодо віку цієї святині розходяться. Одні стверджують, що її заснував князь Лев у ХІІ столітті, інші переконують, що храм тут існував раніше, ще за Ярослава Осмомисла.

Зараз храм ремонтують і щоразу натрапляють на вражаючі знахідки. Місцеві переповіли, що на території усього подвір’я під ногами є людські останки. ЇХ час від часу розкопують і зберігають у дзвіниці.

За легендою, саме у Лаврові похований князь Лев. У ХVIII столітті ченці у мурованій каплиці знайшли домовини, на одній із них, обрамленій сріблом, був напис "Лев". Срібло продали, а мощі перепоховали, однак куди – невідомо.

Храм береже ще кілька таємниць – фрески XV століття та невідомий рівчак у крипті. Існує версія, що це дренажна система. Інші ж впевнені, що тут через церкву ішов струмок і церква була оборонною спорудою, де солдати могли напитись води.

Інша пам’ятка Старосамбірщини – Чортовий камінь, який розташований між селами Бусовисько і Спас. Це пісковик, який виник через руйнування гірських порід під впливом вітру і води.

Щоб добратись до цього місця треба подолати кількасот метрів крутого схилу. По всіх переказах і історичних довідках ця гора називається Замкова. Там був Спаський замок і Спаський монастир.

Канал 24