Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 2018
  • 4

Українська Венеція

4 жовтня 2016

У місці, де Дунай впадає у Чорне море, в Кілійському районі Одеської області, розстеляється на воді казкове містечко Вилкове.

У місці, де Дунай впадає у Чорне море, в Кілійському районі Одеської області, розстеляється на воді казкове містечко Вилкове. Це колоритний і самобутній край виноробів та рибалок, старовірів з приголомшливою атмосферою. Час в цьому місті ніби завмер. У 1962 році містечко відвідав відомий бард Булат Окуджава і хвалив цей куточок Придунав'я у своїй поезії. У своєму літературному нарисі він назвав Вилкове «містом на єриках» і українською Венецією.

Вилкове - це місце, де можна відпочити душею від суєт міських джунглів і опиниться в зовсім іншому світі. Це місце, яке ідеально підходить для сімейного відпочинку. Рай для любителів зеленого туризму. А для рибалок Вилкове це справжнісіньке Ельдорадо, тільки не міфічне, а справжнісіньке. Тут любителі тихого полювання можуть зловити сазана, білугу, оселедець, сома, судака, піленгаса, білого амура, білого та строкатого товстолобика.Заселяти це «містечко на єриках» почали з XVII століття. Офіційна дата заснування міста 1746. Тут знайшли притулок собі перші поселенці, люди з дуже непростою долею.

Людей цих, які залишили свої колишні місця проживання, змусила покинути рідний край відома переломна подія в історії православної церкви - розкол, який слідував після рішучої і жорстокої реформи патріарха Нікона в 1650-1660-х роках. Прихожан засилали, багатьох стратили за непокірність, а хто і сам йшов з Москви і довколишніх міст. Місце, куди бігли люди, а саме Вилкове - належало Османській імперії. А конфліктувати Росія з Туреччиною не мала ні найменшого бажання. І донині в Вилково живуть старообрядці-липовани, а більшість населення - росіяни. Але етнічна картина насправді дуже строката - у Вилковому проживають молдавани, румуни, гагаузи, болгари.

Можна дивуватися стійкості і силі перших поселенців Вилкова. Адже саме вони, працюючи без утоми, осушили трясовину, проклали кілометри каналів, і створили цю «українську Венецію», якою ми зараз можемо захоплюватися.Вилкове славиться своїм очеретом, це головний предмет експорту в Європу. Також, Вилкове славиться сортом винограду «новак», смак цього винограду ні з яким іншим сортом винограду не сплутаєш.

А вино з нього одночасно ніжне на смак і в цей час має високий градус. Гурмани по достоїнству оцінять «дунайку» - дунайську оселедець, якою насолодитися можна тільки в Одеській області і саме цим славиться Вилкове.

Саме в Вилково закінчує свій багатотисячний шлях велика ріка Дунай. На нульовому кілометрі варто побувати. Панорама, яка з нього відкривається дійсно приголомшлива. Вилкове - це останній населений пункт, розташований на узбережжі Дунаю, перед його впаданням у Чорне море.

І зараз, містечко, відокремлене від сучасного світу, живе за своїми правилами і зберігає свою особливу, самобутню атмосферу. Місто, надійно заховане в плавнях Дунаю і все в ньому дивне: єрики, через які перекинуті містки, які є розвідними, і ніяких автомобілів. Тільки гондоли. Білі доглянуті будиночки. І спокійна відчуженість від зовнішнього світу. Навіть час у Вилковому тече по-іншому.

Ось така вона, Венеція з українським колоритом.

Цікавий Світ