Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(096) 010-99-77(093) 607-53-09 (viber)
  • 1543
  • 4

Курортний сезон в Одесі: підсумкова цифра перевалить за 1,7 млн туристів

5 жовтня 2016

Гості приїжджають цілий рік, а лайнерів до порту поки що заходить мало

Фінальні цифри туристичного сезону в Одесі чиновники і експерти озвучать до кінця 2016-го, але вже зрозуміло, що кількість гостей помітно зросла порівняно з минулими роками.

"Туристичний сезон в Одесі цілорічний. Літо – це для нас "високий" сезон, і він був на висоті. А взагалі, ми – місто 365-денного відвідування", – зазначила "Сегодня" начальник міського департаменту культури та туризму Тетяна Маркова. За її словами, підсумкова цифра перевалить за 1,7 млн туристів за рік. Нагадаємо, 2015-го Одеса прийняла близько 1,5 млн відпочивальників, а 2014-го цифра ледве досягла мільйона.

Цього року, за даними департаменту туризму, вже в березні всі номери в готелях центральній частині міста були продані, хоча зазвичай бронювання починаються тільки в квітні. А 2017-го в Одесі чекають ще більше гостей. "Попереду у нас прекрасні осінні місяці, і про остаточні підсумки року поки що говорити рано. Адже навіть в новорічну ніч до нас з'їжджається багато людей з усієї країни. Більше ніде немає таких масштабних безкоштовних концертів за участю зірок української та світової естради (як на Думській. – Авт.). Незважаючи на святкові дні, працюють ресторани, фудкорти, і про це знають вже у всій Україні і навіть в Європі", – продовжує Маркова.

Для розвитку туристичної галузі в Одесі проводять все більше нових фестивалів. Так, цього літа з успіхом пройшли два гастрономічних фести – полуниці і морозива. Крім того, в місті з'являються туристичні фішки для зручності гостей. Серед них туристична карта, яка дає знижку на відвідування музеїв і міських екскурсій. А сьогодні біля пам'ятника де Рібаса встановлять стелу з графічним QR-кодом: при скануванні мобільним пристроєм можна отримати доступ до статті про цей об'єкт, що дозволить дізнатися інформацію про пам'ятник, не відходячи від нього, за відсутності екскурсоводів, на семи мовах: українською, англійською, російською, німецькою, французькою, турецькою та китайською. Таблички оснащуються також NFC-міткою і GEO-датчиком, що забезпечує підрахунок кількості туристів, що відвідали об'єкт, розташований поблизу від таблички, прогноз кількості туристів на майбутній сезон і аналіз даних про туриста, відстеження кількості часу перебування біля пам'ятника і частоти відвідувань.

А оcь стосовно круїзних суднозаходів – після трагедії 2 травня 2014 року і терактів у Туреччині Чорне море стали обходити стороною. "Цю ситуацію за один рік переломити не вдасться. Справа в тому, що компанії, чиї судна до нас заходять, міжнародні, і вони планують і продають свої маршрути на два-три роки вперед. Сильно впливає на навігацію в наш регіон і напружена ситуація в Стамбулі. Крім того, міст над Босфором такої висоти, що великотоннажні судна не можуть пройти через нього. Через це до нас заходять лайнери місткістю тільки до 2000-3000 чоловік. Але зараз і вони не приходять, що обумовлено не тільки нашими внутрішніми умовами, а й проблемами на турецькому ринку", – пояснили нам морські агенти в порту. При цьому туристичний інтерес до регіону дуже великий, так як Одеса поки мало звідана європейцями. "Люди вже вздовж і впоперек вивчили узбережжі Середземного моря і тепер хочуть чогось новенького. Ми наполегливо працюємо в цьому напрямку, але потрібен час, щоб розгорнути цей "пароплав" в нашу сторону", – кажуть в мерії.

Сегодня