Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(096) 010-99-77(093) 607-53-09 (viber)
  • 1823
  • 4

Чим вражає рожеве плесо українського Мертвого моря

19 жовтня 2016

Сиваш – одне з найбільших солених озер України.

Сиваш – одне з найбільших солених озер України. Унікальна природна знахідка знаходиться на схід від кримського півострова. А від Азовського моря її відділяє лише піщана коса "Арабатська стрілка".

Вода Сиваша має надзвичайно багатий хімічний склад. На смак вона дуже солона, адже містить натрій, магній, калій, хлор, бром та йод. Увесь запас солі в затоці перевищує двісті мільйонів тонн.

За своїми властивостями вода в озері не поступається легендарному Мертвому морю. Тут так само неможливо пірнути, тому що концентрована ропа виштовхує на поверхню усе, що рухається.

На перший погляд може здатися, що у водах Сивашу не може існувати нічого живого. Але це не так. В озері є чимало водоростей, які, перегниваючи, виділяють сірководень. Через неприємний запах в середньовічні часи Сиваш навіть називали "Гнилим морем".

Та ніякий сморід не може завадити насолодитись унікальною красою затоки в теплий сезон. Неповторному рожевому кольору води Сиваш завдячує мікроводоростям Dunaliella Sallina. Ця рослина може жити у дуже солоній воді. Під дією палкого сонця вона виробляє бета-каротин, який є чудовим антиоксидантом та імуностимулятором, і позитивно впливає на роботу дихального, травного та сечостатевого трактів.

Чим спекотніше літо, тим більше води випарюється з озера, і тим насиченішою стає ропа. Якщо нормальна концентрація солі в морській воді становить кілька відсотків, то в Сиваші вона може сягати 35%. Тоді вода набуває насиченого рожевого кольору, а берег і все, що вона омиває, вкривають білі блискучі кристали.

В озері радять лікувати хвороби, пов’язані з запальними процесами, хронічні захворювання суглобів, а також проблеми шкіри. А ще фахівці кажуть, що вода українського «мертвого моря» має неабияку омолоджуючу силу.

Канал 24