Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 1564
  • 4

На Закарпатті є унікальний музей гір, який здійснює найпотаємніші бажання

25 жовтня 2016

На Рахівщині працює Музей екології гір.

Поблизу географічного центру Європи, у Рахові, на території Карпатського біосферного заповідника, працює унікальний Музей екології гір. Він також ілюструє історію природокористування в Українських Карпатах.

"Музей створений з ініціативи колишнього директора Федора Гамора. Аналоги тільки є у Європі, в Україні такого нема. Музей загальною площею близько 1 тис кв. м. представляє дві частини. Перша частина – формування Карпатської системи, природа Карпат, ландшафти, тварини, рослини, це все доповнено аква-тераріумним комплексом, водотоком. Друга частина – історія природокористування: звідки тут взялися люди, чим вони займалися. Тут у нас представлені об’ємні діаграми, які показують сільське господарство, лісокористування, сплав лісу і до сьогодення", - розповів завідувач Музею екології гір Ігор Кальба.

Карпатський біосферний заповідник входить до міжнародної мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО. Музей екології гір, як частина туристичних принад Рахівщини, раніше був не надто розрекламованим.

"Мало хто знав про нас. Хто вперше прибуває у Карпати - від людей, в інформації, яка є у туристичних центрах, від екскурсоводів, зізнаються про наш музей, відвідують його, потім у захваті переповідають враження знайомим, родичам. Тому що такого вони побачити не сподівалися у нашому тихому гуцульському місті", - зазначив завідувач.

Музей екології Карпат є інтерактивним. Тут можна відчути атмосферу гір, приміряти традиційний одяг горян та навіть загадати бажання. Музейники запевняють: здійснюються навіть найпотаємніші мрії.

"Багато людей, які приїжджають до нас, здивовані тим, що у нас експонати можна спробувати, так би мовити, на зуб. Тобто пограти на трембіті, подивитися і приміряти одяг, взути гуцульські постоли. У нас дуже багато інтерактивних елементів, які в інших музеях не практикуються. Наш музей дуже близький до відвідувачів, аби вони могли заглибитися в історію нашого гуцульського краю", - каже Кальба.

Музей крокує у ногу із часом. Окрім традиційних екскурсій, тут час від часу влаштовують тематичні виїзні урочисті церемонії та концерти. Загалом же у Карпатському біосферному заповіднику функціонує мережа з семи інформаційних осередків.

Депо Закарпаття