Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 1538
  • 4

Як вдало екіпіруватися лижнику-початківцю: поради фахівців

14 листопада 2016

Якщо ви цього року твердо вирішили провести зимові свята не на дивані, а на лижній трасі – для вас поради спеціалістів щодо підбору спеціального спорядження.

Якщо ви цього року твердо вирішили провести зимові свята не на дивані, а на лижній трасі – для вас поради спеціалістів щодо підбору спеціального спорядження.

З розвитком гірськолижного відпочинку в Україні з'явилася чимала кількість сервісів, які пропонують лижне та інше зимове спорядження для туризму, спорту і відпочинку напрокат. Але — такий варіант буде оптимальним, якщо ви разово вирішили впевнитись, чи підходить вам той чи інший вид зимового дозвілля. І навіть бажано перед тим, як тратити чесно зароблені на будь-який інвентар — таки спробувати його в дії, взявши напрокат чи у друзів. Якщо ж спробували, і з'ясували, що лижі — це ваше, тоді ліпше придбати власні, ніж кожного разу брати їх напрокат. По-перше — це вийде дешевше, по-друге, що навіть важливіше — при покупці можна врахувати чималу кількість індивідуальних нюансів, тоді як орендоване спорядження обмежиться, найвірогідніше, тільки розміром.

Лижі

Тут як і в будь-якій сфері: якщо ти початківець, то не варто замахуватись на професійне обладнання. Консультанти сервісу туристичного спорядження "Ель-Капітан" радять "не коверзувати", а обрати найпростіший варіант — трасові або універсальні лижі. Такі підійдуть для звичайного спуску на обладнаній лижній трасі, і будуть придатні також, аби спробувати найпростіші "трюки".

Для загального розвитку: існують ще професійні гірські лижі, а також — для фрірайду (катання по "бездоріжжю"), і для фрістайлу (катання з елементами акробатики у спеціально обладнаних місцях). Але перед нами не стоїть завдання одразу травмуватися, правда ж?

Обираючи лижі, "ель-капітанівці" радять звертати увагу на їхню посадку – вона має бути більш-менш м'яка, пружна.

Кріплення лиж залежить від рівня навичок катання та ваги лиж. Основний елемент — пружини ззаду і спереду. Вони повинні відкриватися при падінні, щоб лижа відстебнулася і нога залишилася ціла. Початківцям краще всього вибирати жорсткість пружини (вимірюється в дінах), виходячи з маси людини: 70 кг — 7 дін, 90 кг — 9 дін.

У підборі палиць орієнтуйтесь на їх довжину (хоча насправді параметрів набагато більше). Треба взяти палицю за наконечник і зігнути руку в лікті під кутом 90 градусів — підходяща палиця повинна впиратися в підлогу. Цілком підійдуть палиці з алюмінієвого сплаву або полегшені карбонові.

Вартість лиж для початківців варіюється в українських магазинах від 1000 гривень. Також можна придбати і б.у. лижі — на спеціалізованих сайтах в хорошому стані їх можна знайти і за 650 гривень.

Але мати лижі — це півсправи. Щоб катання не перетворилося на каторгу і не "вийшло боком" підірваним здоров'ям — вдягтися варто у специфічний лижний одяг і взуття, а не в шубу і чобітки.

Взуття

Лижні черевики навіть важливіші за лижі — бо саме вони безпосередньо контактуватимуть з ногами. Черевик не повинен завдавати точкового болю — взагалі ніде. Варіант "розноситься" тут не варіант. Пальці повинні ворушитися, а п’ята – навпаки, сидіти жорстко. Для туристичного спортивного катання черевик не повинен бути жорстким: 90-100 для чоловіків і 70-80 для жінок – кажуть спеціалісти.

Ціна лижних черевиків – від 1000 гривень.

Одяг

Важливо, вказують спеціалісти, обзавестися термобізизною. Її призначення – не гріти, а відводити вологу. Є синтетична і шерстяна термобілизна. Синтетична – легша, дешевша, швидко виводить вологу, але і швидко "брудниться". Прати її треба щоразу після катання, інакше приготуйтесь до неприємного запаху. Шерстяна натомість тепліша. У "Ель-Капітані" радять початківцям надати перевагу синтетичній термобілизні. Якщо ж вам більше до вподоби шерстяна – не перестарайтесь з утепленням, не беріть товсту, якщо не схильні до швидкого замерзання. Ще один нюанс – термобілизна має досить щільно прилягати до тіла, не беріть її "на виріст".

Ціна комплекту термобілизни (футболка+кальсони+шкарпетки) стартує від 1500-2000 гривень.

Лижні костюми мають два головні критерії: утеплювач і мембрана. Утеплювач зазвичай синтетичний, чим його менше – тим костюм легший, і, відповідно, зручніший. Мембрана – спеціальна полімерна плівочка, має дихаючі властивості в діапазоні від 1000 до 40000 мм. Чим цей показник вищий, тим більшу кількість зовнішньої вологи здатен витримати.

Кошуватиме новий лижний костюм від 700 гривень (найзвичайніший "китайський"). Іменитіші виробники оцінюють свою продукцію дорожче – починаючи з 1000-2000 гривень.

Потрібні будуть ще "дрібнички" на кшталт рукавичок і шапок. Їх також краще обрати зі спеціальних "дихаючих" матеріалів з функцією виведення вологи. Коштуватимуть близько 100-200 гривень.

Додамо, що існує надзвичайно велика різноманітність виробників як лиж, так і лижного одягу. У "Ель-Капітані" не радять прив'язуватися до якогось певного бренду – насправді ціни у різних виробників приблизно однакові. Різниця – у матеріалах, що використовуються. Тому у кожного виробника є і бюджетні, і більш дорогі варіанти.

Вдалого катання і приємних вражень!

Канал 24