Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Великий та сміливий народе України, ми відновлюємо наші тури в безпечні місця. Кожні 10% з доходу ми відправлятимемо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ. Раді будемо кожній зустрічі з вами.
(044) 344-17-66 - (тимчасово не обслуговується)(067) 446-75-35 - Валентина
  • 2129
  • 4

Невицький замок

15 листопада 2016

Невицький замок - замок поблизу села Кам'яниця Закарпатської області України, що в 12 км на північний схід від обласного центру Ужгород. Замок був побудований в XIII столітті на вершині пагорба над долиною річки Уж на місці більш раннього дерев'яного укріплення. У 1241 році був зруйнований ордами монголо-татар, але в другій половині XIII століття був відновлений. На рубежі XIII-XIV століть на місці круглого донжона була побудована чотирикутна триярусна вежа-донжон. З розвитком вогнепальної зброї замок постійно удосконалився і перебудовувався і остаточні свої контури придбав на початку XVI століття. На початку XVII століття, під час володіння ним роду Другетів, замок в результаті міжусобних воєн неодноразово переходив з рук в руки. У 1644 році замок захопив і зруйнував трансільванський воєвода Дьордь Ракоці. З тих пір замок не відновлювався і дійшов до наших часів у вигляді руїн.

До складу оборонних укріплень входять два вали з ровом між ними, оборонна стіна з чотирма вежами на внутрішньому валу, в'їзна вежа і внутрішні будови з вежею-донжоном. З чотирьох веж (кінець XIV-початок XV століття) на внутрішньому валу укріплень три мають напівовальну форму і одна трикутну. У південно-західній частині знаходиться шестикутна в'їзна вежа, яка з'єднується з основними укріпленнями двома паралельними оборонними стінами. Серед внутрішніх будівель замку виділяється квадратна в плані вежа-донжон. На замковому подвір'ї знаходиться колодязь діаметром 3.5 метра.

В даний час замок знаходиться в законсервованому стані. Верхні частини збережених веж обладнані шатровими перекриттями.

Джерело