Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 1632
  • 4

Як правильно подорожувати з домашнім улюбленцем

27 листопада 2016

Сучасний транспортний і туристичний сервіс пропонує все більше можливостей.

Сучасний транспортний і туристичний сервіс пропонує все більше можливостей. Втім, для того, щоб без проблем і нервів мати можливість подорожувати з домашньою твариною — варто підготуватись до мандрівки заздалегідь.

Перше і найголовніше правило — буквально кожен перевізник має свої поняття про правила транспортування тварин. Тому як би багато статей на цю тему ви не прочитали — перед мандрівкою варто з'ясувати вимоги саме тієї компанії, чиїми послугами маєте намір скористатися, і уточнити всі нюанси: ціну перевезення, вимоги до кліток, час реєстрації тощо. Особливо це стосується авіакомпаній і міжнародних рейсів.

Загальні вимоги: усіх домашніх улюбленців потрібно перевозити у спеціальних контейнерах відповідно до виду тварини. Чотирилапий (чи пернатий) має бути здоровим і чистим.

Якщо ж під час мандрів вам захотілося придбати якусь екзотичну тварину — спершу з'ясуйте, чи можна буде її звідти вивезти, а потім — ввезти в Україну.

У літаку

Здебільшого всі авіакомпанії просять інформувати їх заздалегідь про намір перевозити тварину (зазвичай під час бронювання чи купівлі квитка, але не пізніше, ніж за 24 години до відльоту). Найохочіше перевозять котів та собак, щодо інших тварин — потрібно уточнювати. Гризунів у салоні літака перевозити не дозволяють. Крім того, деякі авіакомпанії взагалі не мають ліцензії на транспортування тварин.

Один повнолітній пасажир може оформити перевезення однієї тварини. У салон літака допускається тварина, вага якої разом з контейнером для транспортування не перевищує 5-8 кілограмів (це якраз до питання про різні вимоги). Розміри контейнера не повинні перевищувати 115 см за сумою 3-х вимірів (55 х 40 х 20 см).

Також тварина в контейнері повинна мати можливість стояти, вільно повертатися та лежати. Транспортуватися можуть також дві тварини одного виду в одному контейнері за тими ж умовами щодо ваги і розміру контейнера.

У поїзді

У пасажирських і швидких поїздах далекого сполучення провозити собаку дозволено тільки в купейному або м'якому вагоні, причому разом із собакою і власником собаки в одному купе не має бути сторонніх пасажирів, отже — вам доведеться викупити всі місця.

Дрібних собак, кішок та птахів у спеціальних контейнерах дозволено перевозити у купейних і в плацкартних вагонах, а також в поїздах класу "Інтерсіті", "Інтерсіті +" та "Регіональний Експрес". У електричках перевозити великих собак (обов'язково у наморднику) можна тільки у крайніх тамбурах першого і останнього вагону, разом з супроводжуючим. Причому не більше однієї собаки в одному тамбурі.

У вагонах класу СВ перевезення будь-яких тварин – заборонене.

У автобусі

У межах України законодавство щодо перевезення тварин в автобусі суперечливе. Постанова Кабміну "Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту" в 84 і 149 пунктах констатує, що "не допускається" і "забороняється" "перевозити тварин, крім передбачених законодавством випадків".

А пункти 85 і 159 кажуть, що пасажир "має право" "перевозити тварин у встановленому законодавством порядку". Все залежить — як ви зможете домовитися з перевізником. Проблем може не виникнути, якщо невелика тварина буде у спеціальному контейнері, здорова і чиста. Якщо велика — їй варто оплатити окреме місце і перевозити у наморднику.

Документи

Щоб перевезти домашнього улюбленця в межах України, треба мати паспорт тварини, ветеринарне свідоцтво № 1 і довідку про щеплення від сказу.

Для перевезення тварин у поїздах міжнародного сполучення та у літаках також необхідні:

– дозвіл на вивіз, ввезення або транзит тварини для відповідної країни;

– дійсну медичну довідку, свідоцтво про вакцинацію та інші документи, що вимагаються спеціалізованими службами по дотриманню санітарних та карантинних правил у країнах вивозу, ввозу або транзиту (точний перелік необхідних довідок має надати компанія-перевізник).

Для перевезення до країн Євросоюзу собак, котів та тхорів потрібно "чипувати" —імплантувати під холку електронний чип, де міститься докладна інформація про тварину: про стан її здоров'я і наявність щеплень, а також ім'я, прізвище, адреса і телефон господаря. Чипувати тварин можна в будь-якій великій ветклініці, вартуватиме це 10-25 євро.

Оплата проїзду

Вартість перевезення тварини залежить від її ваги. Причому в неї входить і вага контейнеру для транспортування та їжі для тварини. Зауважте — вага тварини не включається в норму безкоштовного провозу багажу, а оплачується окремо.

Наостанок варто нагадати — не всі готелі і гестхауси готові приймати в гостях тваринку. Тому перед тим, як сядете в літак чи на поїзд — подбайте, щоб і вам, і вашому пухнастому чи барвистому другу було де ночувати.

Канал 24