Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(096) 010-99-77(093) 607-53-09 (viber)
  • 1613
  • 4

Що приховують таємничі мури Свірзького замку та П’ятничанської вежі на Львівщині

29 листопада 2016

П’ятничанська вежа височіє на пагорбі ще від 15 століття.

П’ятничанська вежа височіє на пагорбі ще від 15 століття.

Ця фортифікаційна споруда була приватна. Її збудувала давня галицька боярська родина Внучків для оборони особистого двору. Деякі історики датують вежу періодом, що сягає 13-м століттям.

Неподалік звідси був кар’єр і звідти возили вапняк, з нього й збудували цю споруду. Усередині вежі є невеличка експозиція викопаних на цьому місці раритетів 12 століття. Але головна атракція – механізм, яким піднімали підвісний міст.

Ще якихось 30 років тому вежа стояла занедбаною пусткою, без даху, але оповита легендами.

Дорогою від П’ятничанської вежі можна заїхати у село Свірж, тут є замок 15 століття і саме у ньому знімали славнозвісних "Трьох мушкетерів".

Замок витримав напади турків. І нарешті настала черга мушкетерів. Вони тут затрималися на довше. У замку нині голі стіни, але сам він має десятки кімнат, звивисті коридори, декоровані портали і навіть рідний камін.

Масивні склепіння тримають на собі будівлю уже 5 століть. Під нами ще є поверх, там є холодильні камери. Кожен куточок, тут має свою історію, тут закохувалися, оборонялися і тішилися життям. Не забувайте про прості радощі й ви, мандруйте Україною!

Канал 24