Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(096) 010-99-77(093) 607-53-09 (viber)
  • 2279
  • 4

Дві таємниці "Будинку з химерами"

14 грудня 2016

Головна таємниця «Будинку з химерами» в тому, що на ньому немає жодної химери.

Головна таємниця «Будинку з химерами» в тому, що на ньому немає жодної химери. Другий секрет - в тому, що робив всю цю несосвітенну хвостато-лапчасту красу... Не Городецький! Фігури, що додають особняку містичну ауру, ліпив друг і соратник цього знаменитого архітектора італієць Еліо Саля.

Він навіть підписався під однією з них на фасаді будівлі, що, мовляв, це я, я все зробив - але мало хто звертає на цей автограф увагу. Хоча треба віддати належне і Владиславу Городецькому - йому належить основне - детальна концепція того, як повинен його будинок виглядати. Посаджений на крутому схилі, головний фасад має три поверхи, а «тил» - шість. На кожному поверсі розташовувалася фешенебельна квартира, що складається з 8-ми або 10-ти кімнат.

Якщо парадні сходи архітектор прикрасив підстреленими куріпками, то один із залів перетворив на незвичайний «городик», зробивши ліпнину у вигляді гарбузів з ананасами та буряка з ківі.

Городецький жив тут десять років, займаючи квартиру № 3, а решта здавав в оренду. Однак справи йшли не дуже добре, і в 1913-му він змушений був продати особняк. Після жовтневої революції будинок націоналізували, і раритетні квартири зробили комуналками, пізніше сюди заселилося Ветеринарне управління Київського військового округу, потім лікарня ЦК КПУ, а після здобуття Україною незалежності, будинок довго стояв у тріщинах. За легендою, сам архітектор напророкував будовою складну долю, сказавши на прощання: «Тут зможуть щасливо жити тільки нащадки роду Городецьких». Можливо, це і так. Ставши резиденцією президента України, дім «поправив здоров'я», пройшовши дворічний капремонт, але радувати киян він як і раніше не може. Це режимний об'єкт, екскурсії в якому бувають нечасто і по запису. Те, що будинок - непростий, відчув і Михайло Булгаков. Він говорив, що без цих «химер» не було б ні його Азазелло, ні Воланда. Шедевр Городецького на Банковій не тільки обволікає містицизмом, а й виконує бажання! Треба відшукати на ньому крокодильчика і, дивлячись на нього, прошепотіти найзаповітнішу мрію. Кажуть, збувається.

УКРАЇНА ТУРИСТИЧНА