Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(044) 344-17-66 - багатоканальний(096) 010-99-77 - керівник компанії Євгеній
  • 2448
  • 4

Гора Кременець - найвища точка Харківської області

18 грудня 2016

Її висота - 218 м над рівнем моря.

Її висота - 218 м над рівнем моря. Це місце з багатою історією, яке зберігає в собі безліч таємниць і легенд. Походження назви гори Кременець точно невідомо, однак існує дві версії.

Перша - гора отримала свою назву завдяки покладів кремнію, неподалік від гори знаходиться кар'єр, який дуже люблять відвідувати туристи.

Згідно з другою версією, назва цього місця тісно пов'язана з історією краю. У 14 столітті на вершині гори знаходилося татарське укріплення - «Кермен». Назва, мабуть, була трансформована в співзвучні російські слова «кремль», «кремінь» і дало ім'я горі Кременець.

Через 300 років це місце займали російські дозори. Залишки фортець можна побачити і в наші дні. Кременець - це видатна пам'ятка історії, який є історичним центром міста Ізюм.

Ближче до вершини розташувалися легендарні кам'яні статуї, які є візитною карткою цього місця. Існує надання, що колись тут жили племена, вони поклонялися сонцю, але одного разу розгнівавши його, вони поплатилися за це - сонце перетворило їх в камінь.

УКРАЇНА ТУРИСТИЧНА