Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(096) 010-99-77(093) 607-53-09 (viber)
  • 1574
  • 4

Сьогодні День зимового сонцестояння

21 грудня 2016

Сьогодні, 21 грудня, День зимового сонцестояння – найкоротший день і найдовша ніч року.

Сьогодні, 21 грудня, День зимового сонцестояння – найкоротший день і найдовша ніч року.

21 і 22 грудня - найкоротші дні в році, а ніч з 21 на 22 - найдовша. З погляду астрономії це явище пояснюється так: під час зимового сонцестояння в північній півкулі Землі Сонце найменший час залишається над горизонтом, перебуваючи у найнижчій позиції над обрієм. У моменти сонцестоянь Сонце у своєму видимому русі за екліптикою найбільше віддаляється від небесного екватора і досягає найбільшого схилення, північного або південного.

У такому положенні сонячний диск затримається впродовж трьох днів (звідки й походить назва «сонцестояння») і вже починаючи з неділі почне поступово підніматися над горизонтом - його «небесний шлях» збільшуватиметься, а світовий день почне прибувати. Цей період вважається початком астрономічної зими і зміною зодіакального сузір’я – Сонце вступає до знаку Козерога і повертає на весну.

У сиву давнину, ще до запровадження християнства, наші пращури святкували в цей день «родини сонця», або «народження Коляди» - язичницького сонячного божества. Відсьогодні починали співати колядки - величальні пісні українських хліборобів. А ще казали: «Сонце повертає на літо, а зима на мороз».

Україна Туристична