Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(096) 010-99-77(093) 607-53-09 (viber)
  • 2194
  • 4

Україна незрозуміла.Загадки природи та історії

22 грудня 2016

Загадкові явища і об'єкти в Україні, яким сучасна наука не може дати пояснення.

Богуславські граніти (Київська обл.)

На мальовничих схилах річки Рось завмерли унікальні рожеві гранітні брили заввишки 10-12 метрів. Археологи запевняють, що велетнів понад 2 млрд років. Аномальність цього природного явища в тому, що місцевість навколо Богуслава знаменита покладами сірого, але зовсім не рожевого граніту. Вчені вважають, що на поверхні ці рожеві велетні виявилися після проходження по території України стародавнього льодовика.

Втім, заяви археологів не применшують цінності і таємничості цього дива природи. Навіть в наші дні сотні людей приїжджають сюди, щоб підлікуватися і відновити сили. Тим більше що після відвідування унікального гранітного масиву багато хто відчуває прилив енергії і підйом настрою. Містики впевнені: тут знаходиться так зване місце сили.

У самого входу в древній скельний храм, який знаходиться на території заповідника Буша, висічений загадковий малюнок. На безлистому дереві сидить півень, під деревом зображений стоїть на колінах з молебно складеними руками чоловік, позаду якого завмер олень. У верхній частині малюнка розташована прямокутна рамка.

Вже понад 190 років історики ламають голову над цим дохристиянським ребусом, намагаючись розгадати сюжет цього барельєфа. Згідно з однією з версій, зображення символізує скорботу за загиблими одноплемінників, а в рамці нібито був напис "Азм єсмь Миробог жрець Ольгов". Проте остаточного ключа до розгадки поки немає. Та й подібних сюжетів немає ні в одному скельному язичницькому святилище.

Також історики не можуть встановити і точну дату створення цього барельєфа. Датують його хто XVI століттям, а хто і II століттям.

Кам'яна могила (Запорізька обл.)

Ці розташовані в околицях селища Мирне скельні нагромадження досягають висоти 12 м, займають площу 3 га і складаються майже з 3000 каменів. На багатьох з них викарбувані унікальні наскельні зображення - петрогліфи.

До цих пір вчені не можуть знайти ключ до їх розгадки і розшифрувати написи. Згідно з однією з версій, в цих петрогліфах є сліди протошумерської писемності. Відповідно до іншої, написи Кам'яної могили мають прямі паралелі з древніми написами Британських островів і німецькими рунами. Сперечаються вчені і щодо точної дати створення цих "скрижалей".

Містики ж вважають Кам'яну могилу місцем сили і стверджують, що брили несуть в собі потужний заряд енергії і мають лікувальні властивості.

Це унікальне скупчення великих валунів займає цілих 15 га Замисловецька лісництва. Химерно розкидані серед лісу брили дійсно обрисами схожі на сільські хати. На тамтешніх вулицях є і своя "школа" з "церквою". А на одному з каменів навіть є поглиблення, схоже на відбиток ноги, яке в народі називають "слідом Бога".

Вчені поки що не змогли точно визначити походження цих каменів. Згідно з однією гіпотезою, ці валуни сюди принесли льодовики, а згідно з іншою - ці брили є залишками підніжжя древніх повністю зниклих гір.

Мавринский майдан (Дніпропетровська обл.)

Схожий з висоти пташиного польоту на гігантського павука або краба комплекс земляних валів більше інших обріс домислами і гіпотезами. У археологів з істориками досі немає єдиної думки про походження і призначення цього загадкового земляного освіти. Одні впевнені, що це сторожова вежа і оборонна споруда часів Запорізької Січі. Інші бачать в ньому язичницьке капище. Найрадикальніші заявляють про український аналог легендарного Стоунхенджа і вважають Мавринский майдан стародавньої обсерваторією.

Уфологи пішли ще далі, запевняючи, що це посадкова база НЛО, і порівнюють значні вали зі знаменитими колами в пустелі Наска.

Розташований загадковий земляний комплекс на східній околиці села Межиріч. Назва останнього дає привід містиків міркувати про зв'язки українського села з колискою цивілізації - древнім Межиріччям.

Не дивуйтеся, коли на водній гладі розкинувся в селі Оконськ озера побачите два куполоподібних фонтану - це б'ють найпотужніші джерела карстових вод. І хоча озеро неглибоке - всього 3 м, точну глибину жерла самих джерел встановити поки не вдалося. Ключі настільки сильні, що щомиті виштовхують з глибини озера 200 л води.

Крім того, водойма має ще й температурної аномалією. Незалежно від пори року, температура води в озері не змінюється і становить близько 8 ° C. Завдяки цьому унікальному властивості навіть найлютіші морози не здатні скувати озеро кригою.

Ще одне загадкове властивість води з джерела - вона абсолютно не піддається штучному газування.

Печера Оптимістична (Тернопільська обл.)

Якщо вам приїлися екскурсії підземеллями Києва і Львова, та й одеські катакомби ви знаєте не гірше своєї п'ятірні, - їдьте на Тернопільщину. Тут, біля села Королівка, знаходиться найдовша печера Євразії з завзятим назвою Оптимістична.

Згідно з легендою, таку назву відкрита майже півстоліття тому львівськими спелеологами печера отримала тому, що не вірили в її гігантські розміри скептики жартома називали першовідкривачів "оптимістами".

На сьогодні загальна довжина розвіданих і нанесених на карту підземних ходів печери становить близько 240 км. Завдяки цьому факту Оптимістична занесена в знамениту Книгу рекордів Гіннесса як найдовша гіпсова печера у світі.

Спелеологи припускають, що підземні лабіринти цієї карстової печери утворилися на території відступив більш 20 млн років тому моря. Втім, свою думку вони ще можуть змінити, оскільки через гігантських розмірів печера до кінця не досліджена.

Синє озеро (Закарпатська обл.)

Розташоване на висоті 600 м над рівнем моря озеро має вулканічне походження. На дні цієї водойми знаходяться дві воронки, які, швидше за все, є кратерами давно згаслого вулкана. Озеро живить рясний сірководневий джерело. Завдяки останньому вода набула не тільки різкий сірководневий запах, але і приємний синювато-блакитний відтінок.

Незважаючи на мальовничість, це озеро мертве. Концентрація сірководню в водоймі настільки висока, що в ньому немає живих організмів. Ні риби, ні земноводні, ні навіть комахи не можуть мешкати в водах Синього озера. У той же час воду з нього застосовують для лікувальних ванн.

Водоймище знаходиться в урочищі Синяк, що в 4 км від однойменного закарпатського села. Площа озера - близько 2 га.

СОЛЕДАРСЬКИЙ озеро (Донецька обл.)

Це озеро утворилося на місці старої соляної шахти в околицях міста Соледар і володіє кількома аномальними властивостями. Головне з них - незвичайна температура водойми: чим глибше, тим вище температура води. І якщо на поверхні температура становить близько 20 ° C, то вже на глибині 5 м вона збільшується вдвічі, досягаючи значних 35-40 ° C. З цієї причини місцеві дайвери жартома називають водойму "озером з підігрівом".

Можлива глибина озера становить близько 100 м. Точну глибину встановити проблематично ще й тому, що нижче 6 м вода стає вкрай вузький і схожою на "рідке скло", що ускладнює дослідження дна водойми. Так що якщо ви не професійний аквалангіст, краще утриматися від дайвінгу в водах цього загадкового озера.

Офіційно це озеро називається Берестувате, але народний гідронім - Чорне - в повній мірі відображає всі його страхітливі і загадкові особливості.

По-перше, озеро знаходиться посеред покритого мохами, лишайниками і папоротями болота. Останнє займає площу близько 2 га і є самим південним сфагновим болотом на території України. Озеро і болото імовірно сформували талі води в епоху льодовикового і подальшого за ним періодів.

По-друге, глибина цього озера до сих пір точно не встановлена. Згідно з легендою, у таємничого водойми не одне дно, а кілька.

Знаходиться таємниче "бездонне" озеро на території ландшафтного заказника "Чорноліський".

В Україні знайдеться чимало місць, які вражають уяву і ставлять в тупик. Запасайтесь терпінням, бензином і картками пам'яті для фотоапарата - вам буде що відобразити на пам'ять.

Дорога