Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 1950
  • 4

Зимове дозвілля в Дніпрі: траси і походи

24 грудня 2016

Оренда лиж обійдеться в 60 грн, а надувні санки – 650 грн

Лижі, санки, ковзани, зимові походи з гарячим чаєм – тільки за це можна полюбити холодну зиму. Всі ці розваги користуються чималою популярністю і серед дніпрян,

КАТАННЯ. Однією з найбільш затребуваних локацій для активного зимового відпочинку, де можна покататися на лижах, ковзанах, тюбах і сноуборді, у городян залишається парк "Лавина", розташований в районі житлового масиву Перемога. Гірськолижна траса тут простягнулася на 250 метрів і оснащена тралаватором, а для дітей і дорослих, які тільки вчаться спускатися зі схилів, відкрита лижна школа. До того ж спорядження можна взяти напрокат, а проведення часу обійдеться приблизно в 100 грн/год. Втім, якщо у вас є свої лижі або санки, в місті існує багато місць, де можна кататися абсолютно безкоштовно. Так, городяни давно облюбували урочище Тунельна балка, трасу неподалік від обласної дитячої лікарні та спуск біля дитячої лікарні Амур-Нижньодніпровського району.

Тим же, хто хоче поєднати катання зі спогляданням красивих пейзажів, варто вирушати за місто. Хороші траси, які щорічно збирають місцевих любителів спусків, є в селі Хащеве, що в 40 км від Дніпра, а також під Новомосковськом, в межиріччі річок Самара і Самарчук і поблизу бази відпочинку "Радута".До речі, в місті працює безліч точок, де можна взяти необхідне спорядження напрокат. У найдешевшому прокаті лиж, який нам вдалося знайти, інвентар обійдеться в 60 грн за добу. Втім, багато і бажаючих купити власне спорядження. "Зараз дуже багато хто купують тюби – надувні санки, які коштують від 650 до 1300 грн. А ось хороші лижі обійдуться не дешевше 100 євро, але для початківців можна купити і за 1000 грн, їх часто беруть школярам", – розповідає менеджер магазину товарів для активного відпочинку Костянтин Шалайко. До слова, не дивлячись на те що вищезгадані тюби виглядають як великі надувні подушки, кататися на них варто акуратно. "Потрібно вміти кататися на них, адже ризик травмуватися тут набагато вище, – застерігає травматолог Андрій Сороченко. – Тюби розвивають більшу швидкість, а якщо на гірці буде нерівність, то можна отримати навіть травму хребта".

ПОХОДИ. Навколишні ліси користуються попитом не тільки у любителів лиж, сноубордів і тюбов. Взимку місцеві стежки продовжують активно топтати шанувальники зимового туризму, особливою популярністю у яких користується Дніпровсько-Орільський заповідник. "Близько до міста, але зовсім інше повітря, шикарна природа. Ось уже кілька років ходжу сюди в походи майже кожен місяць, в тому числі і взимку, – розповідає Дніпрянка Ольга Кожедуб. – Навіть в цей час року тут досить людно. Втім, без досвідченого гіда лізти сюди взимку не варто. Якщо влітку ви, швидше за все, рано чи пізно все одно вийдете з лісу, адже не такий вже він у нас великий і дрімучий, то зараз можна запросто переохолодитися, що небезпечно для життя".

Сегодня