Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(096) 010-99-77(093) 607-53-09 (viber)
  • 1835
  • 4

Палац князя Потьомкіна

16 січня 2017

Палац збудований у Катеринославі у 1789 р.

Князь Григорій Олександрович Потьомкін-Таврійський відзначився на Україні знищенням Запорізької Січі, а пізніше, бувши генерал-губернатором "вновь приобретенного (рос.)" Новоросійського краю, збирався влаштовувати цю країну, змішуючи, як завжди, своє і державне в одне, йому приналежне господарство.

Палац збудований у Катеринославі (Дніпропетровську) у 1789 р. - дітище самого Потьомкіна, особисто намалювавшого обриси майбутнього палацу- але так ніколи і не побувавшого у ньому. Проектуванням палацу займалися відомі архітектори того часу М. Казаков і К. Геруа, але більшою мірою авторство проекту приписують Івану Старову, що проектував Преображенський собор у Дніпропетровську.

Палац був побудований на землях викуплених Потьомкіним у Запорізького козака Лазаря Глоби, а навколо палацу розташовувався сад, влаштований головним садівником Потьомкіна-британським садівником по влаштуванню ландшафтних парків- Вільмом Гульдом (1735-1812), сьогодні - парк Т.Г. Шевченко. Звичайною частиною планування багатьох садибних парків того часу є також наявність підземних ходів що йдуть від палацу.

Після смерті Потьомкіна (1791) і імператриці Катерини ІІ (1796) Катеринослав так і не став третьою столицею Російської імперії, для міста прийшов період застою і занепаду, а палац стояв в запустінні, поки не був подарований імператором Миколою І місцевому дворянству і в подальшій історії використовувався міською владою за своїм розсудом. Під час Другої світової війни палац був зруйнований і знову відбудований до 1952 р. по проекту інженерів і архітекторів: А. Мучника, А. Баранського, С. Глушкова.

З цього часу палац Потьомкіна став Палацом культури студентів міста. Загальна площа будівлі становить 5632 м2, є концертний зал на 600 місць, малий зал на 150 місць, танцювальний зал, кімнати для студійних занять, кінотеатр, кафе. Будівля є пам'яткою культури національного значення.

restplace.com.ua