Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(096) 010-99-77(093) 607-53-09 (viber)
  • 1592
  • 4

Павільйон "Ротонда"

Павільйон «Ротондо»

В м.Біла Церква Київської області на території дендропарку «Олександрія» встановлено павільйон ротонда, що є першим архітектурною спорудою парку.

Одним з перших споруд паркової архітектури - павільйон ротонда, який за своїми формами схожий на аналогічний у Павлівському парку (архітектор Камерон 1786 р.).

Вишуканість форм ротонди підкреслюють широкі кам'яні сходи, які ведуть на невеликий майданчик, в центрі якої був встановлений бюст Катерини II з білого мармуру роботи Ф. Н. Шубіна, замінений пізніше на мармурову скульптуру князя Потьомкіна з написом: «Корисний миром і війною Катерини друг, доброзичливців мій ». Це не випадково, адже доля А. В. Браницької, вродженої Енгельгардт, тісно перепліталася з цими людьми. У 1775 р А. В. Енгельгардт стала фрейліною Катерини II і була при дворі близько 20 років, користуючись заступництвом імператриці.

Дядько А. В. Браницької. - Г. А. Потьомкін - Таврійський, який доклав багато зусиль для забезпечення майбутнього племінниці, неодноразово бував в Білій Церкві. Він помер на руках А. В. Браницької на шляху з Миколаєва в Ясси 5 жовтня в 1791 р. залишивши їй багату спадщину. На згадку про Потьомкіна в Білій Церкві була побудована Григорівського лікарня для селян (частина корпусів сучасної інфекційної лікарні).

Часткова реставрація ротонди архітектором Д. М. Криворучко проведена в 1961 році.