Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(096) 010-99-77(093) 607-53-09 (viber)
  • 537
  • 1

Меморіальний музей Івана Франка

Музей в селі Нагуєвичі збудований в 1986 році до 130 річчя від дня народження Івана Яковича, до якого також була встановлена скульптурна композиція «Іван Франко і світова література».

Через дорогу був відтворений музей-садиба батьків. В основу відтворення за етнографічним нарисом письменника покладено етнографічний нарис-спогад Івана Яковича «Моя вітцівська хата» (1913 р.), де подано зовнішній та внутрішній вигляд кожної будівлі, яка оточувала батьківську садибу. До садиби входять хата, кузня Якова Франка – батька письменника, стодола, криниця, пасіка та незрівняний яблуневий сад. У хаті хранителі музею зберігають речі, яких торкалась рука Івана Яковича: книжки, сервіз, обідній стіл родини, речі побуту, посуд, одяг, дитяча колиска, дзеркало в дерев’яній оправі, мисник, ікони, фотокартки молодого Франка та ін.

На території є заповідна лісова зона з кількома скульптурними композиціями, серед яких – «Стежка Івана Франка» – місце, де Іван Якович творив свої перші шедеври, «Галявина казок» – парк із давнім ставком, літній театр, де також є знаменитий «Лис Микита», чудодійна каплиця Різдва Пресвятої Богородиці, та кілометровий маршрут для велотуристів «Франко-Ровер», який тягнеться до чудотворного джерела «Ярина».

З кожним роком місце набуває чудової риси, приваблює своїм неповторним джерелом творчості письменника, його життя та побуту тих часів.