Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 664
  • 1

Радіоактивне озеро - улюблене місце миколаївських туристів

Північний Захід Миколаївській області завжди був привабливий для туристів, де в природному середовищі збереглися унікальні природні комплекси та об'єкти.

У 1994 році тут був створений регіональний ландшафтний парк «Гранітно-Степове Побужжя», який охопив територію Первомайського, Арбузинського, Доманівського та Вознесенського районів. А в 2009 році указом президента на його території з'явився Національний природний парк «Бузький Гард».

Парк, загальна площа якого становить понад 6 тисяч га, охоплює річкову долину річки Південний Буг та каньйоноподібні долини річок: Велика Корабельна, Бакшали і Мертвовод. Геолог, побувавши тут, скаже, що він розташований в дуже-дуже древньому місці. Тільки уявіть: вся ця природна краса утворилася лише в останній мільйон років завдяки Південному Бугу і його притоках, які прорізають долини в кристалічних породах граніту.

Покинутий гранітний кар'єр - радоновое озеро. Раніше в кар'єрі видобували граніт, але зараз він вичерпав свої ресурси. Радон - це продукт розпаду радію. При нормальних умовах - безбарвний радіоактивний газ, що представляє небезпеку для життя людини. При кімнатній температурі - один з найважчих газів.

Проте, в літній час тут купаються і засмагають люди, влаштовують пікніки, грають діти. А екстремали із задоволенням стрибають з висоти стрімких берегів прямо в воду.

Скелі, каньйони і річкові пороги щорічно привертають в цю місцевість любителів активного способу життя. Спортсмени скелелази вибирають прямовисні скелі, піші туристи - мальовничі луки, а любителі рафтингу - річкові пороги.

У тутешньому чорноземі росте близько 900 видів судинних рослин, з яких 26 занесені до Червоної книги України (жук-олень, Чорний Аполлон, Бражник, джмелі тощо). Тут мешкають понад 9 тисяч видів комах і кілька сотень видів хребетних тварин.

Джерело