Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Дорогі друзі. В зв`язку з військовою ситуацією в Україні ми призупиняємо організацію турів до настання тиші. З приводу повернення коштів звертайтеся до наших менеджерів. Відповідати вам зможемо не відразу, тому, що наші менеджери можуть знаходитися в бомбосховищах чи підвалах !!!
(044) 344-17-66 - (тимчасово не обслуговується)(067) 446-75-35 - Валентина
  • 634
  • 1

Замковий міст (Кам'янець-Подільський)

Замковий міст - міст Кам’янець-Подільського, пам'ятка архітектури національного значення. Поєднує Старе місто, розташоване на півострові в петлі річки Смотрич, з фортецею на мисі. Проліг на вузькому перешийку між двома правими берегами Смотрича. Народна назва - Турецький міст.

Турецьким міст стали називати після 27-річного володіння Кам'янцем турками (в 1672-1699 роках) і проведеної ними серйозної реконструкції моста. Деякі дослідники навіть вважали, що міст побудували турки.

В історико-архітектурному нарисі «Кам'янець-подільський» (1968) Євгенія Пламеницька назвала пам'ятка просто - Міст (з великої літери). Зате в четвертому томі видання «Пам'ятники містобудування і архітектури Української РСР» (Київ, 1986) в довідці, підготовленій Євгенією Пламеницької, міст названий Фортечним.

У публікаціях початку 1990-х років Євгена та Ольга Пламеницький постійно називали міст Фортечним - як вони пояснили, з огляду на його провідну роль в оборонній системі не тільки замку, але і всього міста-фортеці (прикладом може слугувати стаття 1995 року «Кріпосний міст Кам'янця-Подільського: хронологічна і типологічна атрибуція »). У наступних публікаціях дослідники відмовилися від цієї назви і повернулися до історичного - Замковий міст.

Джерело