Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Великий та сміливий народе України, ми відновлюємо наші тури в безпечні місця. Кожні 10% з доходу ми відправлятимемо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ. Раді будемо кожній зустрічі з вами.
(044) 344-17-66 - (тимчасово не обслуговується)(067) 446-75-35 - Валентина
  • 813
  • 1

Покровський монастир (Ракошино)

Церкву збудовано в 1920-ті роки. за проектом офіцера-емігранта з Росії Всеволода Коломацького. Ще будучи юнаком, Коломацький сім раз був поранений. Він керував 120-м полком в Мукачеві, а пізніше прийняв сан священика. Коломацький певний час був куратором церкви. Його дружина, яка померла при пологах, похована біля храму, там же похована і його донька. Церква має цікаву форму — вигляд хреста, увінчений сімома куполами.

Будівництво храму розпочали 1922 року. Кошти на будівництво надавали селяни. В. Коломацький розмалював інтер'єр, але його розписи не збереглися. За радянських часів у храмі розташовувався музей атеїзму.

24 лютого 2001 роки указом єпископа Мукачівського і Ужгородського Агапіта було засновано Свято-Покровський чоловічий монастир. Настоятелем монастиря став архімандрит Митрофан (Шимон). В той час церква мала лише 14 соток землі. Сьогодні монастир має велике господарство і досить багато землі, що забезпечує всіма необхідними продуктами харчування всіх жителів монастиря.

В монастирі відзначають такі храмові свята: свято Покрови Божої Матері, третій день Пасхи. Щоп'ятниці в монастирі проводять вичитку.

Монастир має такі святині, як ікону «Знамення Божої Матері» — 1920-х р., «Іверську ікону Божої Матері», шматочки мощей Св. Пантелеймона.

Джерело