Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Великий та сміливий народе України, ми відновлюємо наші тури в безпечні місця. Кожні 10% з доходу ми відправлятимемо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ. Раді будемо кожній зустрічі з вами.
(044) 344-17-66 - (тимчасово не обслуговується)(067) 446-75-35 - Валентина
  • 594
  • 5

Ботанічний сад ім. М.Гришка. Київ.

Музей Ботанічний сад ім. М.Гришка налічує у своїй колекції понад 11180 видів рослин і займає площу 117 га.

Окремої уваги заслуговує оранжерейний комплекс, де представлені тропічні, субтропічні, пустельні рослини. В оранжереях віддтворено кліматичні умови тих регіонів звідки вони походять.

Також на території розташовано "Едемський сад" - павільйон з екзотичними рослинами і тваринами.

Ідея створення ботанічного саду зародилася восени 1918 року, коли була створена Національна академія наук. Серед її установ значився і Ботанічний сад.

Його наукові основи були розроблені працями всесвітньо відомого флориста, мандрівника і знавця ботанічних садів світу, одного з перших Президентів Академії наук України — Володимира Липського. Саме він обґрунтував ідею такого ботанічного саду, накреслив його структуру і напрямки діяльності, розробив детальний план будівництва.

Але початок закладання саду розтягнулося на довгі роки. Питання про будівництво нового ботанічного саду неодноразово порушував не менш відомий ботанік академік Олександр Фомін.

Будівництво ботанічного саду розпочалося восени 1935 року.

На сьогодні ботанічний сад ім. М.Гришка - науково-дослідна установа для проектування і створення нових ботанічних садів і парків, розробки наукових основ охорони біорізноманіття, озеленення та фітодизайну підприємств і організацій, а також інших напрямків теоретичної та прикладної ботаніки.

Одним із головних завдань ботанічного саду є проведення досліджень у галузі охорони природи, створення бази для збереження генофонду рослин і всього біологічного різноманіття, а також просвітницька діяльність з питань екології та використання рослин.

За різноманітністю колекцій живих рослин, масштабами території, рівнем наукових досліджень, займає одне з провідних місць серед найбільших ботанічних садів Європи. До складу ботанічного саду входить 8 наукових відділів, унікальний колекційний фонд Національного ботанічного саду налічує близько 11180 таксонів, що відносяться до 220 родин та 1347 родів.

Джерело