Туристическая компания «ТамТур»
ТамТур — там, где ты Есть!
Работаем для Вас каждый день с 09:00 до 21:00, воскресенье — выходной.
(096) 010-99-77(093) 607-53-09 (viber)
  • 1733
  • 4

Чим вражає унікальне природне диво на території України — Дунайські плавні

26 сентября 2016

Дунай – друга найбільша ріка у Європі, а її дельта займає гігантську площу. У світі такі краєвиди можна порахувати на пальцях однієї руки.

Дунай – друга найбільша ріка у Європі, а її дельта займає гігантську площу. У світі такі краєвиди можна порахувати на пальцях однієї руки.

Румунії належить 80% цієї території, а решта розташована в Україні. На словах зовсім небагато, та насправді – це тисяча квадратних кілометрів недоторканої природи, яку навіть внесли до Світової спадщини ЮНЕСКО.

Дельта Дунаю болотиста, прорізана густою сіткою рукавів і озер. Колись очеретяні плавні були найкращою схованкою для кріпаків, які втікали з панських маєтків, або ж старовірів, яких переслідувала офіційна церква. Ще раніше тут ховалися козаки на чайках, аби потім зненацька вирушити на штурм османських портів.

Тепер, коли ховатися вже немає від кого, Дунайські плавні цілковито перейшли у володіння царства тварин. До прикладу, тут живуть 255 видів птахів, а це 62% всіх пернатих в Україні. Це і сотні чапель, тисячі лебедів, десятки тисяч перелітних качок і бакланів та навіть пеліканів.

Зоологи теж ретельно дослідили всі закапелки плавнів і виявили ще й 42 види ссавців.

І третє найбільше багатство дельти – риба. У цих водах налічується 90 її видів. І якщо в Червоній книзі ви побачите 32 рідкісних види, то саме в Дунайських плавнях їх водиться половина.

Щороку Дунайський біосферний заповідник відвідують кілька тисяч туристів.

Канал 24