Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 3060
  • 4

Олеський замок на Західній Україні

6 червня 2016

Олеський замок – найстаріший і один з найвідоміших замків Західної України.

Олеський замок – найстаріший і один з найвідоміших замків Західної України. Замок розташований в селі Олесько, отчого і називається Олеським, хоча його офіційна назва – Замок Даниловичів. Перша письмова згадка про замок зустрічається в документах 1327.

Олеський замок має велике значення не тільки для історії України, але й для Польщі – тут з’явився на світ польський король Ян III Собеський.

Замок знаходиться в оточенні чудового парку, в якому виставлені сучасні скульптури. Навпроти замку розташований капуцинський монастир.

Стіни фортеці витримали багато облог польських і литовських військ, які бажали володіти замком. Довга історія, облоги і землетрус перетворили замок практично на руїни, але він був відроджений і після реставрації став музеєм, в якому зберігаються предмети середньовічного мистецтва.

Драматична була історія замку – його будівництво почалося в тяжкий період розпаду Київської Русі на окремі князівства, коли знесилена держава стала ласою здобиччю всіляких загарбників. За право володіння замком боролися литовські князі, поляки, австрійці, татари, і лише в другій половині XV століття, втративши значення оборонної фортеці, він перетворився на резиденцію знатних родів, яку іноді шарпали татарські орди.

Серед експонатів музею є велика колекція портретів польської та української знаті, дерев’яна скульптура, гобелени, ікони і батальні полотна «Битва під Клушино», «Битва під парканом», «Битва під Віднем» та ін.На вході відвідувачів зустрічають героїчні захисники замку, які успішно протистояли штурму замку військами короля Ягайла в 1432г. Пам’ятник був встановлений у 1971р.

Корисні дані

Адреса пам’ятки – Україна, Львівська обл., Олеськ, вул. Замкова 34.

Час роботи: у будні – з 10:00 до 17:00, в суботу та неділю – з 11:00 до 17:00, понеділок – вихідний.

Замок знаходиться поруч з трасою Київ-Львів. Від Львова до Олеська 70 км. Доїхати можна на автомобілі або маршрутному транспорті.

Навколо Світу