Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(096) 010-99-77(093) 607-53-09 (viber)
  • 1978
  • 4

Український Стоунхендж

10 червня 2016

Камінне село на Поліссі — одне з найзагадковіших та містичних місць в Україні.

Камінне або кам’яне село — це унікальний природний заказник на Житомирщині, що розташований на території Замисловицького лісництва. Представляє собою 15 га глухого соснового лісу, де розкидані округлі кам‘яні валуни велетенськиз розмірів.

За однією з версій науковці вважають, що велетенські валуни були принесені льодовиком із Скандинавії аж 20 тисяч років тому. За іншою версією — каміння, оголене льодовиком від грунтових нашарувань, являє собою залишки підніжжя древніх гір, що повністю зникли.

Валуни-гіганти чудернацьких форм, порослі мохом, лежать у геометрично правильному порядку і повністю відтворюють вулицю древнього села. Велетенські кам’яні брили в оточенні соснового лісу створюють унікальніший та абсолютно неповторний для Полісся краєвид.

З таємничим урочищем Камінне село пов’язано чимало історій та легенд. Місцеві жителі уже багато поколінь розповідають одну прадавню легенду про те, як колись тут було справжнє село і одного разу через нього проходив старець в убогому одязі та зупинився біля багатого двору. Старець у господаря попросив хліба, але той махнув на нього рукою: «Іди собі, чоловіче, ніколи мені». Насправді у вигляді старця був Господь, і коли від жодного мешканця села він не отримав гідної поваги та доброзичливості, він перетворив все навколо у каміння.

Деякі історики вважають, що саме тут треба шукати поховання князя Ігоря, бібліотеку Ярослава Мудрого та золото Гетьмана Павла Полуботка.

Скільки ще цікавого та незвіданого є в Україні!

Відкривай Україну