Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 2946
  • 4

Меджибізький замок-фортеця

12 червня 2016

Меджибізький замок — перлина архітектури на Хмельниччині.

Меджибізький замок-фортеця — пам’ятка архітектури XVI століття національного значення. Побудований на мисі, утвореному річками Південний Буг та Бужок, у селищі Меджибіж на Хмельниччині. Це один з найкраще збережених замків України у стилі Ренесанс.

Меджибізький замок за свою довгу історію пережив багатьох власників!

У XІV столітті ним володіли литовські князі Ольгерд і його племінники брати Коріатовичі, саме вони відбудовують та розширюють замок на базі дерев’яної фортеці, що була зруйнована у 1241 році під час боротьби Данила Галицького з монголо-татарами.

Починаючи з 1540 року, володарем <фортеці стає коронний гетьман Миколай Сенявський, який капітально реконструює замок, влаштувує в ньому свою резиденцію з палацом. В 1672 році Меджибіж потрапляє на 27 років під протекторат Туреччини.

Після смерті останнього з роду Сенявських по чоловічій лінії — Адама-Николи, у 1730 році Меджибіж разом із замком перейшов у володіння князя Августа-Олександра Чарторийського. Потім замок був під владою царської Росії, а після революції до початку 1930-х років в замку квартирували різноманітні військові підрозділи.

Замок вистояв у багатьох боях, пережив чимало власників, витримав різні випробування протягом кількох століть. Але чи не найбільших втрат Меджибізька фортеця зазнала через місцеву владу у ХХ столітті, яка дозволила своїм мешканцям розбирати її на будівельний матеріал для зведення сільради. Замок просто “вмирав” і обертався на руїну.

У 2001 році замок отримав статус Державного історико-культурного заповідника, де зараз в пристінних корпусах замку розташовані музейні історична та етнографічна експозиції, Музей пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 рр. на Поділлі, а також виставкові зали.

З 2004 року в замку проходить Всеукраїнський історичний фестиваль «Стародавній Меджибіж».

Відкривай Україну