Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 5339
  • 4

Термальні води Косино

12 червня 2016

Косино — сучасний оздоровчо-рекреаційний комплекс на Закарпатті.

Комплекс «Термальні води Косино» знаходиться у селі Косонь Берегівського району, на території 200-літнього дубового гаю. Ще 15 років тому тут діяла стара база, яку у 2006 році було викуплено і у 2012 році стартував 5-річний проект по розвитку нового оздоровчо-рекреаційного комплексу. Нині – це популярна туристична атракція, виконана у австро-угорському стилі, яку відвідують багато туристів протягом року.

Основною особливістю комплексу є привабливе розміщення на шлейфі залягання мінеральних термальних вод, що проходить через Францію, Італію, Іспанію, Сербію, Хорватію, Австрію, Швейцарію та Балкани. В Україні цей шлейф охоплює Закарпаття, в тому числі Виноградівський і Берегівський райони. Термальна вода комплексу «Термальні води Косино» піднімається із свердловини глибиною 1190 метрів, далі, з глибини 90 метрів під землею, мінералізована вода температурою +51°C закачується насосом і потрапляє в басейн уже з температурою +41°C.

За своїм хімічним складом термальна вода багата на залізо, масова концентрація якого становить 1,62 (г/дм3), натрій, калій, фтор, цинк та інші мікроелементи. Кислотно-лужний баланс рН 6,08. А загальна мінералізація води становить 8,5 – 11,00 г/дм3. На території комплексу «Термальні води Косино» розміщено сім басейнів, чотири з них – термальні.

Термальний басейн з чотири велетенські фігури фонтанів-джакузі символізують улюблені напої закарпатців: пиво, вино, палінку (фруктова горілка) та каву. Золотий Кран Здоров’я «Косино», що розташований в центрі басейну – найвищий фонтан-ілюзія з термальною водою у світі. А ще цей басейн є лауреатом п’яти номінацій «Книги Рекордів України»: найбільший в країні фонтан-джакузі з термальною водою та чотири найбільших фонтана-джакузі з пивом, вином, палінкою та кавою.

«Смарагдовий» басейн (+38°C) працює цілий рік і зручний тим, що має прямий вхід до «Королівської зали», де можна відпочити після купання, поміряти артеріальний тиск та отримати професійну консультацію в лікаря. З «Королівської зали» зручно перейти в душову, масажний кабінет, кімнату відпочинку, магазин чи на рецепцію.

Термальні «басейни-близнюки» (+40°C) дуже подобаються цінителям тиші та спокою, саме з них і почалася історія Косино. В далекому 1988 році, при пошуках нафти в цьому регіоні, радянські геологи знайшли унікальну за своїм складом термальну воду. Басейни, наповнені цілющою водою, стали першими термальними басейнами, які почали діяти як лікувально-оздоровчі.

Прісний басейн «H2O» з аква-баром та фонтаном «Великий гриб» за формою схожий на молекулу води. Його обирають всі, хто полюбляє веселий та запальний відпочинок, адже тут завжди можна вибрати коклейль за своїм смаком прямо не виходячі з басейну, зі стійки аква-бару.

Прісний плавальний басейн на п’ять доріжок для тих, хто любить багато плавати. Глибина його 130 см, довжина плавальних доріжок 25 метрів.

Дитячий басейн (+32°C) також наповнюється термальною водою, яка не отримує більше ніяких додаткових хімічних речовин для дезінфекції води, що можуть викликати алергічні реакції у діточок. Басейн глибиною всього 40 см, обладнаний веселими гірками. Поруч з дитячим басейном є дитячий майданчик, де ви зможете погратись зі своєю малечею.

На території комплексу можна спробувати «Ванни Кнайпа» – «17 кроків Здоров’я» та бассейн «Інь-Янь». Ванни Кнайпа для ніг відносяться до процедур, що активізують кровообіг. Чергування гарячої та холодної термальної води призводить до розширення судин і поліпшення кровопостачання, благотворно впливає на імунну систему і вегетативну нервову систему, зменшує наслідки стресу і біль у стопах.

Всі басейни оточені зручними доріжками, лежаками, гойдалками, обладнані численними фонтанами, підводними гейзерами та поручнями для людей з обмеженими можливостями.

Крім басейнів, у Косино можно розслабитись та відпочити в унікальних саунах: евкаліптовій, трав’яній, соляній чи відвідати хамам, римську або угорську парну.

Відкривай Україну