Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(096) 010-99-77(093) 607-53-09 (viber)
  • 2393
  • 4

Затока – курорт біля Одеси

28 червня 2016

Затока – це один з найпопулярніших курортів України.

Затока – це один з найпопулярніших курортів України, знаходиться в 60 км від Одеси і в 20 км від Білгорода-Дністровська. Курорт Затока розташований в унікальному місці – на вузькій, піщаної Кароліно-Бугазька косі, яка омивається Чорним морем і Дністровським лиманом. Кароліно-Бугазька коса налічує близько 20 км в довжину, завширшки ж відстань коливається від 80 до 500 м. Завдяки ласкавим морським бризам, Затока відрізняється чудовим кліматом, тут дуже добре переноситься літня денна спека.

Купальний сезон в Затоці триває з середини травня по середину вересня. Середня температура повітря влітку тут становить 25-28 градусів за Цельсієм, а температура води 20-23 градуси за Цельсієм.

Затока сьогодні – це селище міського типу, стрімко розвинаючийся чорноморський курорт. Його популярність обумовлюється багатьма факторами. Для відпочиваючих є величезний асортимент баз відпочинку, готелів, міні-готелів на будь-який смак і дохід, від економ-класу до VIP номерів. Мешканці приватного сектору також охоче здають житло. Пляж в Затоці піщаний, налічує в довжину 5 км, тому більшість баз відпочинку розташовані прямо на березі моря.

Дуже цікава історія цих місць. Історики стверджують, що в 10 столітті саме з гирла Дністра починали свій похід на Царгород князі Олег, Ігор і Святослав. З тих часів залишилася назва царгородських гирл (протоку між Чорним морем і Дністровським лиманом). Здавна ця місцевість називалася Бугаз, що означає «сипучі піски». Назва Затока більш пізня, офіційне і відноситься до післявоєнного часу. Саме слово Затока українського походження. Однак коса, на якій розташовується нинішня Затока, називається Кароліно-Бугазька, та й сам курорт іноді називають Кароліно-Бугаз. Ця назва походить від поєднання старої назви з ім’ям красуні-графині Кароліни Собаньской, яка надихала А. С. Пушкіна, Адама Міцкевича. Вона була заслана в ці краї і володіла землями на косі. Кароліна Собаньской користувалася успіхом і розбурхувала серця багатьох своїх сучасників. Згодом косу назвали на її честь Кароліно-Бугаз.

Історія ж самого селища сходить до 1827 році, коли на царгородському гирлі був встановлений маяк. Першими поселенцями були матроси, які стежили за роботою маяка. Надалі маяк вдосконалювали, поселення розросталося, і до 1910 року – це вже повноцінне село. З 1918 по 1940 рік Затока перебувала в складі Бессарабії. Після 1940 року увійшла до складу УРСР.

Затока – це селище з розвиненою інфраструктурою. Відпочиваючі знайдуть тут все найнеобхідніше. Є колгоспний і промисловий ринки, безліч магазинів, відділення зв’язку, аптеки. Для туристів є розвинена мережа розважальних закладів, нічних клубів, винних ресторанів, затишних літніх кафе, дискотек, працює кінотеатр. Для тих, хто віддає перевагу активному відпочинку передбачена велика кількість водних розваг. Це і водні атракціони для дорослих і дітей, і дайвінг, і водні мотоцикли, і морські прогулянки на катері, і морська рибалка.

Для тих, хто любить постійно пізнавати щось нове Затока стане вдалим місцем відпочинку. Відпочиваючим пропонується широкий спектр екскурсій до Одеси, Вилкове, яке називають «українською Венецією», а також у Білгород – Дністровський, місто з цікавою древньою історією, який був заснований в 6 столітті до н. е.. милетськими греками. Білгород – Дністровський знаходиться всього в 20 км від Затоки, на березі Дністровського лиману. Всі бажаючі можуть дістатися туди по морю і побачити всі визначні пам’ятки. Це і розкопки давньогрецького Тиру, і середньовічна Акерманська фортеця і багато іншого. Тут нудився на засланні римський поет Овідій, бував А.С. Пушкін, молодий Максим Горький саме тут почув легенду про Данко.

Отже, в Затоці є все для незабутнього, цікавого, повноцінного відпочинку з дітьми. Приїжджайте і переконайтеся в цьому самі!

Навколо світу