Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(096) 010-99-77(093) 607-53-09 (viber)
  • 2464
  • 4

Селянський банк – історична пам’ятка Полтави

6 липня 2016

Оригінальної прикрасою полтавських вулиць є Селянський банк, споруджений на початку 20-го століття відомим київським архітектором.

Оригінальною ошатною будівлею Полтави є Селянський банк. Це оригінальна стилізована під 20 століття будівля, яка приваблює мандрівників та туристів. Нині у приміщенні Селянського банку знаходиться управління СБУ. Це приміщення має свою особливу історичну атмосферу, може, тому тут так багато охочих сфотографуватися.

Будівля Селянського банку у Полтаві має свою велику історію, яка не менш цікава, ніж зовнішній вигляд банку. Споруда оселилася на полтавській вулиці з початку 20 століття як Селянського земельний банк, який видавав довгострокові позики на покупку дворянських земель селянам. Архітектура банку залишається привабливою і до нині. Дата народження цього будинку 1906-1909 роки. Майстром, що попрацював на славу, над такою будівлею став київський архітектор А. Кобелєв. Він стровив цю будівлю у стилі українського модерну. З тих часів ця будівля й прикрашає вулицю Полтави

.

Особливо привабливим у будинку є головний вхід, який розташований на зрізаному куті, над ним красуються мозаїчні жар- птиці та скульптури двох сирен. Виконаний Селянський банк з червоної цегли та прикрашений оригінальною багатобарвної мозаїкою. Будівля двоповерхова, Г-подібна у плані. В оздобленні фасадів Селянського банку використані мозаїчні панно, різнокольорові керамічні вставки, оригінальна скульптура та художній метал. Все це приємно зкомбіноване та радує не лише полтавчан, але й гостей міста.

За своє життя будівля зазнавала архітектурних втрат. Зокрема у період Великої Вітчизняної війни вона була дещо понівечена, але в 1948 році її було відновлено та відреставровано.З історії Селянського банку варто сказати, що у 1909-му році було створене Полтавське відділення Російського поземельного банку, яке очолював управляючий. З 1937 року використовується як адміністративний будинок. Сьогодні у будівлі розташоване Управління СБУ в Полтавській області.

Селянський банк – це одна з головних архітектурних перлин міста та й усієї полтавської землі. Приїздіть – і ви побачите цю красу на власні очі.

Стежками