Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Наш графік роботи кожен день з 09:00 - 20:00. Кожні 10% з доходу ми відправляємо через програму «United 24» на допомогу ЗСУ.
(067) 446-75-35 - Валентина
  • 2982
  • 4

Центр реабілітації для бурих ведмедів

16 серпня 2016

Єдиний в Україні і Європі реабілітаційний центр для ведмедів у кінці 2011 року відкрили на території Національного природного парку Синевир

Тур в Карпати з відвідуванням реабілітаційного центру бурих ведмедів

Єдиний в Україні і Європі реабілітаційний центр для ведмедів у кінці 2011 року відкрили на території Національного природного парку Синевир, недалеко від села Колочава. Подивитися на диких звірів, які потерпали від людського панування, можуть усі бажаючі. Спостерігаючи за купанням звірів у водоймі чи їх захоплюючими іграми тішаться і дорослі, і діти. Зараз у центрі перебуває вже шість косолапих. Готують умови для перевезення ще десятків.

Місце для потерпілих ведмедів підібрали найкраще. На 12 гектарах змішаного лісу з гірським річками та водопадами. Спочатку ведмеді живуть у вольєрах, а після лікування їх відпускають в облаштоване природне середовище. Для тих ведмедиків, хто не захоче сам собі побудувати житло, в реабілітаційному центрі вирили двадцять вісім барлогів. Зверху «житло» накрили дерев’яними колодами, а на долівку настелили сухого листя та сіна.Їдять ведмеді по 18 кілограмів різних каш і овочів, часом отримують трохи відварного м’яса. Ведмежий десерт - червона риба.

Реабілітаційний вже став домівкою для шести косолапих. Живуть тут молода світло - палева ведмедиця з Харкова, яку прозвали Бубочка, бурий Потап, десятирічний Беня з Козятина, ведмедиця Ірина з Хмельниччини, ведмедиця Роза та найбільший за розмірами Дюрій із Ясіня, який важить понад 300 кг.

Всі ведмеді мають сумну історію попереднього життя: їх мордували голодом та катували хазяїни, утримуючи лише заради прибутку. Виснажених та худих тварин працівники національного парку та закордонні лікарі силоміць забирали від господарів та під суворим медичним та суспільним контролем приводили сюди.Дбайливе ставлення, хороше харчування та природні умови якнайкраще вплинули на ведмедів. Тепер вони погладшали та із задоволенням граються між собою, купаються у басейні і влаштовують справжні вистави, привертаючи увагу численних туристів. Адже реабілітаційний центр розташований по дорозі до озера Синевир і побачити звірів може кожен бажаючий. Щоправда, навколо центру 3-метровий паркан, обладнаний так званим електропастухом.

В таких умовах ведмеді житимуть до кінця життя, радуючи глядачів своїми витівками.

Колочава