Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(096) 010-99-77(093) 607-53-09 (viber)
  • 1671
  • 4

Топ-5 ідей для осіннього відпочинку в Україні

18 вересня 2016

Пора літніх відпусток минула. Але немає такого закону, що відпочивати можна тільки влітку.

Пора літніх відпусток минула. Але немає такого закону, що відпочивати можна тільки влітку. Журналісти дослідили можливості для релаксу і спасіння від робочої суєти восени.

1. Карпати

Неймовірні гірські краєвиди українських Карпат ваблять мандрівників і відпочивальників будь-якої пори року. Восени тут особлива атмосфера і додаткові "бонуси".

Українські Карпати, якщо хто призабув або не знав, – це 280 кілометрів у довжину і 110 – у ширину. Тож є де розгулятись.

Серед найбільш вподобаних туристами місць – найвищі вершини: Говерла, Бребенескул, Піп Іван Чорногорський, Петрос, Гутин Томнатик, Ребра. Туди можна здійснити піші або велосипедні походи, стати табором у мальовничих місцях, насолодитися тишею і спокоєм. А також – збирати гриби, ягоди. У жовтні можна вдало"пополювати" на гриби на Буковині – у Верховині, Вижниці чи Путилі.

Також можна організувати відвідини цікавих туристичних місць (наприклад – географічний центр Європи, водоспади "Труфянець" і "Пробій" тощо), купання в солоних озерах в Солотвино, відвідини музею-колиби гуцульського побуту, мінеральних джерел. Також помандрувати до Яблунецького перевалу, до Яремче, Ворохти, Буковелю.

Вартість мандрівки: туристичні оператори пропонують тури в Карпати вартістю від 1350 гривень за 5 днів.

2. Гарячі джерела

Але українські Карпати прекрасні не тільки горами – вони також багаті на термальні курорти.

Термальні води – це природні підземні води, що мають температуру, вищу за 20° С. В Україні вони є на Закарпатті, зокрема – у Хустському, Берегівському, Іршавському, Мукачевському районах. Кожне з джерел має особливий хімічний склад та, відповідно, застосовується для лікування окремих захворювань.Перевага термальних курортів у тому, що працюють вони цілий рік.

3. Море

Море восени – відпочинок для неслабих духом. Втім, Азовське море – мілководне, а тому лишається теплим ще якийсь час після літа, бо достатньо прогрівається і осіннім сонечком.

"Найтеплішими" осінньо-морськими місцями вважають Арабатську стрілку, Кирилівку. Там — традиційний набір "морських" розваг. Крім того, в "оксамитовий" сезон на морі вас чекатиме надзвичайно чисте морське повітря, непекуче сонце і тепла оздоровлююча морська вода. А до всього – ще й достаток овочів та фруктів.

Вартість поїздки на море у вересні-жовтні може бути різною – на будь-який гаманець. Так житло у приватному секторі без особливих "зручностей" обійдеться у від 50 гривень за добу з людини. Готельні номери – від 100-200.

4. Заповідники і парки

Якщо море і гори вами вже "випробувані", маємо ще одну ідею: відвідайте заповідник або національний парк. В Україні тільки національних парків 43 одиниці.

Серед найулюбленіших серед туристів називають Національний дендрологічний парк "Софіївка", що в Умані, дендрологічний парк "Олександрія" у Білій Церкві, урочище Нескучне та Гетьманський національний парк у Тростянці. У них ви знайдете заповідні хащі та унікальну флору, тишу, скокій, а також гриби і ягоди.

Ще одне неймовірне місце української природи – біосферний заповідник Асканія-Нова. Тут є зоопарк, ботанічний парк, а до всього – можна помилуватися дикими тваринами в умовах їх природніх місць проживання. Там живуть зебри, антилопи, бізони та буйволи, олені і дикі коні, і понад 40 видів птахів. А ще у Асканії-Новій є памятки історії як то древні кургани та скіфські кам'яні баби.

Вартість входу у національні парки – від 25 гривень для дорослих та 15 для дітей. Екскурсія обійдеться у 50-150 гривень. Винайняти житло у Асканії-Новій, Тростянці чи Умані вартуватиме від 120-150 гривень (за квартиру за добу).

5. Мінеральні курорти

Для любителів "лінивого" відпочинку в Україні є мінеральні курорти. Працюють вони також цілий рік. Тому восени можна запросто і без проблем забронювати собі місце в будь-якому куточку. На мінеральному курорті можна не тільки відпочити, але й оздоровитися і підлікуватися.

Серед популярних – Трускавець, Моршин. Менш відомий, проте активно розвивається – курорт Східниця у Львівській області, що славиться своїм унікальним родовищем мінеральних вод: там сьогодні налічується 38 джерел і 17 свердловин з різним хімічним складом мінеральної води. Для відвідувачів доступні води з 10 джерел і трьох свердловин.

Готелі, пансіонати та санаторії з мінеральними курортами – на різний смак. Вартість проживання – від 90 гривень на добу у приватній садибі, та від 150-160 у готелі-санаторії. Якщо бажаєте замовити курс лікування – це вартуватиме від 750-900 гривень з людини.

Канал 24