Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(063) 023-55-35(096) 010-99-77
  • 1486
  • 4

Новий рік в Карпатах знову подорожчав

15 листопада 2016

Нинішній новорічний сезон стане вдалим для курортів, розташованих на заході України.

Нинішній новорічний сезон стане вдалим для курортів, розташованих на заході України. Близько 80% місць в найпопулярніших курортах - Буковель, Славське, Яремче, Драгобрат - в період з 29 грудня по 12 січня вже заброньовані, інформує директор Центру розвитку туризму України Володимир Царук. У цьому році в західних регіонах відпочине приблизно на 5-7% більше туристів в порівнянні з минулим зимовим сезоном. Мандрівників могло б бути і більше, але їх відштовхує зростання цін. У середньому відпочинок подорожчає на чверть.

Вільних місць на новорічні свята вже немає, повідомив директор бази відпочинку Оаза (розташована на полонині Драгобрат) Петро Гребенюк. "Все номера розпродані в середині жовтня", - уточнює він. Директор тернопільського туристичного агентства Вікі-тур Олег Дерех розповідає, що в цьому році відкрив два екскурсійних туру по Західній Україні, і всі місця на святкові дати вже розкуплені. "Підвищений попит спостерігається і на послуги трансферу з залізничного вокзалу Тернополя в Яремче, Паляниця, Микуличин і Драгобрат", - зазначає Дерех. За його словами, з Тернополя на українські гірськолижні курорти, як правило, відправляються жителі Східної України. Кияни добираються до них через Івано-Франківськ.

Традиційно підвищеним попитом користується оренда житла у Львові. Відпочинок в інших регіонах країни будуть бронювати в останній момент. Свята на півдні України проведуть ті, хто не зможе придбати тури на захід країни. У цьому році Укрзалізниця ускладнила правила бронювання залізничних квитків для турагентів, нагадує співвласник туристичної компанії Гамалія Ігор Голубаха. В кінці вересня компанія скасувала чотири види броні, а також посилила правила викупу місць для організованих груп. В результаті у відкритий продаж додатково надходить 3 900 квитків на добу. За його словами, це повинно було скоротити число перекупників. "Туркомпанії викуповують квитки для своїх клієнтів без особливих проблем", - запевняє він.

Офіційної статистики по внутрішньому туризму в Україні немає. За оцінками туристичних компаній, на новорічні свята в країні відпочине близько 200 000 мандрівників. Кожен з них витратить на відпочинок в середньому близько 6 000 грн, що дозволить курортам виручити 120 млн грн. Це приблизно на чверть більше, ніж у минулому році. "Практично всі готелі підвищили ціни", - констатує Володимир Царук. Наприклад, середня вартість номера в Славському чи Яблуниці зі сніданком на свята обійдеться в 1000 грн на добу. Традиційно на свята дорожчають і абонементи на катання.

Зростання цін на проживання не дозволив курортам на заході країни сильно збільшити число відпочиваючих у порівнянні з минулим роком. Очікуване зростання складе 5-7%. Частина українців, які думали провести новорічні свята на українських курортах, переорієнтувалися на Єгипет. "У цьому році туристичні оператори збільшили польотну програму і дають знижки", - розповідає Володимир Царук. Схожа ситуація спостерігалася влітку. Туристи замість відпочинку на українських курортах віддали перевагу турецьким Анталії або Бодруму, відвідуваність яких зросла в середньому на 30%.

Тим, хто хоче заощадити, варто відпочити в кінці грудня. Вільних місць вистачає, визнають власники готелів і баз відпочинку. "Багато туристів очікують, коли випаде перший сніг. Тоді вони почнуть бронювати номери в міжсезоння", - розповідає Петро Гребенюк. Аналогічна ситуація спостерігається і в санаторіях. Якщо ситуація не зміниться, то власники готелів або баз відпочинку змушені будуть давати великі знижки відразу після завершення свят.

Дорога