Туристична компанія «ТамТур»
ТамТур — там, де ти Є!
Працюємо для Вас кожен день з 09:00 до 21:00, неділя — вихідний.
(096) 010-99-77(093) 607-53-09 (viber)(097) 469-27-49(063) 266-22-05 (viber)

Найцікавіші факти про населені пункти України

18 листопада 2016

В Україні близько 30 тисяч населених пунктів. З них статус міста має лише 1,5%. Натомість, у містах мешкає 59% населення України.

В Україні близько 30 тисяч населених пунктів. З них статус міста має лише 1,5%. Натомість, у містах мешкає 59% населення України.

Найбільше в Україні за площею та населенням – Київ, а найменше – місто Угнів (Львівська обл., Сокальський р-н).

Після того, як Буча з смт перетворилася на місто, найбільшим смт в Україні стала Ківшарівка (Куп’янський р-н Харківської обл.).

Найбільше село в Україні – Костянтинівка (Мелітопольський р-н Запорізької області).

Цікаво, що населення 23% українських населених пунктів не перевищує 100 мешканців.

Найбільше населених пунктів – у Львівській області, найменше – у Чернівецькій.

Серед районів – найбільше населених пунктів у Жовківському районі Львівської області, найменше – у Ренійському районі Одеської області.

Тільки 47% населених пунктів в Україні мають унікальні назви. Решта мають назви, які принаймні один раз дублюються.

Найпоширеніша назва населеного пукнту в Україні – Іванівка (таких 121). На другому місці Олександрівка (107) і на третьому – Михайлівка (106).

По областях лідери різні. Наприклад, у Вінницькій області це Тарасівка, у Донецькій – Шевченко, у Житомирській – Рудня, у Закарпатській – Новоселиця, у Запорізькій – Шевченка, у Івано-Франківській – Діброва, у Луганській – Степове, у Одеській – Петрівка, у Полтавській – Жовтневе, у Тернопільській – Новосілка, у Черкаській – Михайлівка, у Чернівецькій – Шишківці, у Чернігівській – Будище.

Середня довжина назви населеного пункту – 8,8 символів (з пробілами, апострофами, дефісами).

Населений пункт з найкоротшою назвою – селище Яр (Мурованокуриловецький р-н Вінницької області).

Населений пункт з найдовшою назвою – село Петропавлівська Борщагівка (Києво-Святошинський р-н Київської області). Назва складається з цілих 25 літер.

Першими за алфавітом у переліку усіх населених пунктів йдуть два села з назвою Абазівка (Харківська обл., Зачепилівський р-н і Полтавська обл., Полтавський р-н).Останнім за алфавітом йде смт Ящикове (Луганська обл., Перевальський р-н).

Найчастіше назва населеного пункту в Україні починається з букви “К” – більше 10%! Найрідше з букви “Ї” – таких всього 5: Їжівці, Їжаківка, Їздецьке, Ївженки, Їжицьки. Населених пунктів, що починається з літери “Є” – 53.

Дефіс зустрічається у майже 2% назв населених пунктів. Трошки більше 2% назв мають апостроф.

Майже 9% назв населених пунктів складається з двох окремих слів.

Існує всього 5 населених пунктів, назва яких складається з трьох слів. Найекзотичніша назва – Сакко І Ванцетті (село в Бахмутському районі Донецької області), Нова Калуга Друга, Верхній Токмак Другий, Верхній Токмак Перший, Криве Озеро Друге.

Не існує жодного населеного пункту із буквою “Ґ” у назві.

Всвіті